Skocz do zawartości

Wymiana żarowek H7 Mokka X


Gość viki2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Na wstępie chciałem napisać że żarówek wymieniłem dziesiątki i laikiem w temacie nie jestem, a pytanie podyktowane jest tym, ze nie chciałbym w nowym aucie nic uszkodzić.

 

Chciałbym wymienić żarówki w przednich reflektorach H7, na takie które będą świecić barwą białą lub zbliżoną do białej, w każdym bądź razie nie żółtą jak oryginały. Nie chodzi mi o żarówki 760% więcej światła , tylko o barwę i stąd moje dwa pytania :

 

1. W jaki sposób dostać się do żarówki H7 - dzisiaj chciałem wyjąć tą dużą zaślepkę, ale jedyne co mi się udało to przekręcić ją w lewą i prawą stronę po ok 1 cm i nic, przekręca się to bardzo ciężko,trzeba ją jakoś podważyć ? nie chce niczego połamać i stąd moje obawy, może ktoś już to robił.

 

2. Chętnie bym usłyszał jakie żarówki zastosować, które nie dają takiej żółtej poświaty jak oryginalne.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za filmik, domyślałem się że to tak będzie, bo wszędzie jest podobnie, dekiel w X-ie jest inny, ale powinien wyskoczyć tak samo, niewyrobione to wszystko więc pewnie dlatego tak ciężko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a jak z  żarówkami do Mokki X oprócz H1i H7 ponoć pozostałe są halogenowe czy są w normalnym obiegu.W ASO ponad stówkę komplet kosztuje  warto je mieć w zapasie.a także przyrząd do podważania kołków.Wszystkiego się trzeba uczyć od nowa Mam masę żarówek z Golfa ale czy się nadają nie wiem Filmik super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki z Gofra to chyba jedynie do oświetlenia tablicy rejestracyjnej spasują o ile miał W5W. :D

Tylne żarówki są drogie i specyficzne, przednie standardowe jak w wielu autach.

Przecież tu już pisaliśmy o żarówkach, więc powinieneś wiedzieć: http://mokkaforum.pl/topic/361-wymiana-%C5%BCar%C3%B3wek-%C5%9Bwiate%C5%82-postojowych-oraz-do-jazdy-dziennej-na-led/?hl=%C5%BCar%C3%B3wki&do=findComment&comment=5393

 

 

Drogowe - HB3.

Mijania - H7.

Pozycyjne/stop tył - W21/5W

Kierunek tył - WY21W

Cofka tył - W16W

Takie same, jak w Mokce przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Film obejrzałem, wprawdzie dot. Mokka a ja mam X ale różnice są chyba niewielkie. Próbowałem 2 razy wyjąć żarówkę tylną pozycyjną/stop. Obsadka plastikowa z żarówką wykręca się łatwo, chcę wyjąć żarówkę ale kable nie puszczają bo są ewidentnie za krótkie. Próbuje tak i siak - brakuje 1 cm około. Przecież nie mogę mocno ciągnąć za przewód bo coś urwę albo bańka pęknie. Świeciłem latarką wszystko widać jak na talerzu a żarówki wyjąć się nie da. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

...Vitoldo tak jak mówisz, wykręca się łatwo, ale przewody są za krótkie. Zanim zaczniesz wykręcać klosz z karoserii zobacz, że poniżej jest prostokątna złączka przewodów, która osadzona (nasunięta) jest od spodu na blaszkę (uchwyt). Wystarczy zsunąć złączkę z tej blaszki przez co luzuje się cała wiązka i dostajemy wystarczającą ilość przewodu, aby wymienić żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności