Skocz do zawartości

kolumna McPhersona


zbinat

Rekomendowane odpowiedzi

bylem na badaniu technicznym , diagnosta stwierdzil male luzy na poduszkach kolumny mcphersona na obu kolach.z tym problemem pojechalem do serwisu i stwierdzili ze wszystko jest ok takie luzy wystepuja we wszystkich samochodach opla, prosze jak wyglada to u was?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ,chodzi mi o amorki Mokki .Jakiego typu są  - gazowe,olejowe lub olejowo gazowe.Mam takie przeczucie że coś nie tak z zawieszeniem.Każde nierówności na drodze typu dołki,włazy,przejazdy itp to słychać spod przednich kół tak jakby dudnienie autko ma 5700km a tylko średnicówka i autostrada i krótkie trasy na ryby.Już sam nie wiem może coś lużnego typu końcówki drążka,gałki,lużne amory na poduszkach jak pisał kolega wyżej.trudno żeby jechać na przegląd może to zbieżność ale nie ściąga..Jak zakładałem alusy to ciężarki do wyważenia ledwo się trzymały a nawet dwa male odpadły przykleiłem jak pozostałe na taśmie m3 w ten ślad..Czort wie czy ona jest miękka czy twarda.Jestem uczulony na to ,bo w Golfie 13letnim tak miałem 257tys i oryginały amorów a na przeglądach spoko, a mi dudniło Panowie diagności że się cieszyć z zawieszenia bo jak nówka Mokka taka duża i na dużych kolach i cross to tylko nadaje się na niemieckie drogi.Oj co to będzie jak jej lat przybędzie.Koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, przednie zawieszenie zbiera wszelkie nierówności

szczególnie poprzeczne pęknięcia na asfalcie, objaw podobny jak przy wybitych łącznikach stabilizatora, głuche pukanie.

Na autostradzie czy gładkiej drodze idealnie cicho, nawet na kostce brukowej jest w miare dobrze, koła letnie 215/55 R18 Co nti, ciśnienie 4 × 2.5

W oponach zimowych 215/60 R17 Michelin Alpin 5 przy tym samym ciśnieniu wygląda ze nie ma tych stuków.

Pogoda się poprawi to zamienie koła miejscami: przód-tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest upierdliwe już mi dwie osoby zwróciły uwagę że nowe auto a takie dudnienie może faktycznie jakieś luzy na drążku stabilizatora.Odnośnie ciśnienia to lepiej nie kombinować raz mniej lub więcej. Już sobie wyobrażam wizytę w ASO.to pana wina jeżdzi pan po dziurach crossoverem..Powoli nabieram niepewności do tego pojazdu ,ale nie mam wyjścia bo z racji wieku myślałem że dokończę żywot z tym autem.Z ciekawości jakie są opinie innych użytkowników Mokki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel, czy twoje jest na gwarancji,czy zgłaszałeś to w ASO.czy mam to reklamować bo naprawdę te głuche dudnienie wnerwia.Wygląda na to że to nienormalne ,bo nikt z użytkowników nie pisze a ja czekam na dalsze odzewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuche dudnienie może pochodzić z opon. Letnie są twarde. U mnie bardzo wyraźnie słychać stuk wywoływany przez oponę jadącą po nierówności a nie przez zawieszenie. Na zimowych mam zdecydowanie ciszej, bo są miększe i balony - 16 cali na wysokim profilu a letnie 18 cali i niższy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności