Skocz do zawartości

System rozpoznawania mowy


radd

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo ciekawy jak u Was sprawdza się ten system - bo ja mam dość mocno mieszane uczucia.

W przypadku telefonu mogę stwierdzić, że ciotka klotka nie kuma, co do niej mówię (a próbowałem już wiele razy)...

Owszem mogą być małe pomyłki w stylu: "połącz z Stępień Piotr" a ona powtórzy, czy chce połączyć ze Ztempiem (jeśli byłby takowy w telefonie)...

Ale jak mówie: "Figurowski" a automat powtarza "Nowak", no to już nie są małe pomyłki, tylko klapa systemu.

 

Przy nawigacji też jakoś nie mogłem się z nią dogadać, tylko ustawiałem ręcznie (ale to były dwie próby). Jeszcze potestuję i wtedy pomyślę, co dalej.

 

Proszę w wypowiedzi użytkowników, jak funkcjonuje to dobrodziejstwo (ten system był jednym z elementów, które wpłynęły na moją decyzję co do zamówienia Navi950).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...
Gość kamil_balcerowski

Nawigacja potrafi dobrze zrozumieć adres, wpis z książki telefonicznej też od biedy zrozumie (gorzej, jeśli kilka osób ma to samo nazwisko lub bardzo podobne), ale wpisywanie ręczne numeru telefonu, łoooo matko  :lol:  :lol:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolony z tego systemu, czasem się myli, ale ogólnie ok, trzeba tylko pilnować jak się mówi.. np. jak jest ulica Sienkiewicza to trzeba powiedzieć "ulica Henryka Sienkiewicza" nie raz nie wiem jak mają na imię patroni(?) ulic, wtedy jest problem. ostatnio chciałem jechać na ul. Białówny i nie wiedziałem jak ma na imię, powiedziałem że Zofia, to w propozycjach wywalił że Ireny Białówny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem problemy z tym systemem ale po kilku zmianach udało mi się go dostosować ; - ) zmieniłem w telefonie ustawienie wyświetlania z imię nazwisko na nazwisko imię to pomogło wyeliminować problem z rozpoznawaniem osób o tym samym imieniu. Druga sprawa czasami ciężko jest się zsłapać w czasie podając pełne nazwisko i imię i dodając telefon komórkowy dlatego najpierw podaję słowo "zadzwoń do" a później podaję pełne nazwisko i imię i telefon komórkowy (niestety pomiędzy jest zawsze ta sama formułka, że można skorzystać z książki telefonicznej, itd.). System bardzo przydatny jeżeli chcemy szybko do kogoś zadzwonić ; - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem korzystać z głosowego. Na początku opór materii - najprawdopodobniej siła przyzwyczajenia do guzików i pokręteł, ale po kilku razach jakoś tak swojsko się zrobiło i fajnie mi się z tego korzysta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem jak u was, ale u mnie wybieranie głosowe działa tylko jak mam telefon podłączony po kablu do portu USB. Na pokładzie mam IntelliLink R4.0 i Galaxy S7 Edge. Android Auto śmiga bez problemów. Kabel podpinam w zasadzie tylko jak gdzieś dalej jadę lub jak wiem że będzie mi potrzebna nawigacją.

Po Bluetooth wybieranie głosowe mi nie działa. Być może to kwestia ustawień? Jak to wygląda u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam s7 edge i działa bez problemu wybieranie głosowe przez Bluetooth .Coś mi się zdaje że nie skonfigurowałeś ,sparowałeś swojego telefonu z bluetooth w samochodzie .samochód musi widzieć telefon a telefon samochód jak to moi synowie mówią .czyli  twoje urządzenia nie widzą się przez bluetooth tylko przez kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności