Skocz do zawartości

temperatura 1.4 Turbo (140 KM)


Gość pawel7318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

moze to kwestia tego, ze wlasnie przesiadlem sie z diesela...

...moze chodzi o to, ze silnik nowy i jeszcze sie dociera...

...a moze jest jakas techniczna sztuczka w tym silniku (np. w niektorych starszych termostat mial mala dziurke, dzieki ktorej byl przez niego niewielki przeplyw nawet jak byl zamkniety - moze teraz juz tego nie ma...)

...

 

nie wiem o co chodzi ale tez silnik osiaga swoja temperature robocza blyskawicznie. Ostatnio stal na zewnatrz przez noc a temperatura w nocy jakies -3...-5 C. Po odpaleniu ledwie dwie minuty a wskazowka juz zaczela podnosic sie z 50 C. Ogolnie to fajnie ale ciekawosc mnie zjada o co tu chodzi.

 

Z gory dziekuje za pomoc w rozwiazaniu zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem, ale dzisiaj rano jak swojego odpalałem to taką temperaturę uzyskałem po około 7-8 minutach .wiem bo zwierzaki do weta wiozłem i czekałem aż się auto nagrzeje.2 min trochę szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

/.../Po odpaleniu ledwie dwie minuty a wskazowka juz zaczela podnosic sie z 50 C. Ogolnie to fajnie ale ciekawosc mnie zjada o co tu chodzi..

Jak po dwóch minutach zaczyna ruszać wskazówka to wszystko OK.

Martwiłbym się gdyby po 2 min. silnik osiągnął temperaturę eksploatacyjną ... lub po 10 km nie zagrzał się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to chyba rzeczywiscie problem w tym, ze za dlugo jezdzilem diesel'em (Meriva A 1.7 cdti). Tam wskazowka zaczynala sie unosic po okolo 10 kilometrach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  wskazowka zaczynala sie unosic po okolo 10 kilometrach...

Nie wiem jak dla współczesnych dieslów, ale kiedyś, jazda na zimnym nie należała do specjalnie zdrowych dla silnika.

Po 10 km? To można przyjąć, że od momentu odpalenia minęło ok. 12 minut ... to coś długo żeby zaczęła się unosić wskazówka. No chyba że to taka powolna gra wstępna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jezdzie 10, przy mniej to moze 8 (ale to tez niefajnie mocniej cisnac zimny silnik). I termostat oryginalny zawsze wkladalem bo zamienniki w 1.7 cdti sa slabe (nie trzymaja temperatury, nie domykaja sie etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie po nocy ( 1,4 turbo benzyna) w temp. zewnętrznej +2 stopnie wskazówka zaczęła się podnosić z 50 stopni po 4 minutach jazdy ( 3 km) , a osiągnęła max. wartość 90 stopni po 14 minutach jazdy ( około 9 km). ( no dokładnie to zatrzymuje się zawsze troszkę przed 90 st)

 

Czytając poprzednie wpisy, że już po 2 minutach zaczyna się podnosić postanowiłem, że wymienię termostat. Czy możecie sprawdzić jak jest u Was, abym nie zamienił czasem dobrego termostatu na gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności