Skocz do zawartości

Kalendarz 2016 - wybór zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

Moim celem na tej fotografii było pokazanie kontrastów pomiędzy wysokim wiatrakiem ok 80m  a samochodem. Sam byłem ciekaw jak to wyjdzie,dziewczyna  na tym kadrze  ,to taki  motyw ,który można by podciągnąć pod sztafaż.

Zniekształcenia były zamierzone i oczekiwane ,fotografując taką kompozycje,nie użyłem  "rybiego oka" ponieważ była by z tego totalna beczka nic nie wnosząca do  kadru ,a jedynie olbrzymią deformację.

Użyłem ultra szerokokątnego obiektywu 14mm z kątem widzenia 117○ który ogarnął cały kadr  pozwalając zachować w pionie wiatrak,ale coś za coś...  prosty maszt,naturalna sylwetka modelki , a ze autko troszkę zmienione -no cóż ... tak to właśnie miało być :P 

 

Fotografując ważne dla mnie jest osiągnięcie celu jaki sobie wcześniej założyłem.... i chyba się udało :P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pani na zdjęciu - extra. Auto na zdjęciu - extra. Wiatrak na zdjęciu - extra. Ale Mokka nie może mieć takiego długiego ryjka jak rekin :P Ale skoro cel, jaki założyłeś, został osiągnięty, to jedynie pozostaje pogratulować.

 

P.S.

Bardzo cieszy prawy dolny róg zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od spraw związanych z fotografią, ale muszę przyznać ze bardzo podobają mi się Jarka zdjęcia, ze względu na fajnie komponującą się kolorystykę (chodzi mi o podłożę, pagórki oraz kolor Pani, która pozowała) na tym tle barw pochodzącej z jednej rodziny zwraca na siebie uwagę kontrastująca Mokka. 

 

Natomiast fenomenem tych fotografii jest to, że to jednak nie ta kontrastowa Mokka jest magnesem przyciągającym wzrok, ale właśnie profesjonalne podejście modelki. Brawo ... chapeau bas

 

 Jarku przyznaj proszę interesujesz się fotografią i jestem przekonany, że nie jest to zdjęcie zrobione zwykłą marketową cyfrówką czy smartfonem ale pewnie przyzwoitym sprzętem służącym do fotografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych zdjęć Jarka na FB widziałem lustrzankę Nikona z porządnym obiektywem.

 

11155032_1598207310436674_78242509423410

 

10255974_1598207220436683_49278631600495

 

 

 

BTW: postanowiłem zmienić sprzęt  :P Olympus E500 idzie w ręce córki, a ja biorę Nikona 3200 z obiektywem 18-200. Niestety nie mam większej kasy, bo wolałbym coś lepszego. No trudno, w końcu ważniejsze umiejętności od sprzętu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jarku przyznaj proszę interesujesz się fotografią i jestem przekonany, że nie jest to zdjęcie zrobione zwykłą marketową cyfrówką czy smartfonem ale pewnie przyzwoitym sprzętem służącym do fotografii

 

Tak,interesuje się fotografią,jet to moje hobby,bardzo lubię fotografować.

 

Na tej sesji użyłem :

 

Body Nikon D800

 

Obiektywy:    Samyang 14 mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical / Nikon AE

                        Sigma 35mm f/1.4 DG HSM ART Lens for Nikon AF

                            Nikon Nikkor AF-S 85 mm f/1.8G   

 

Arku

 

Na zdjęciach jest mój kolega -Grzesiek,ale fakt zdjęcia wyszły z mojej ręki ;)   Kolega ma Body D7100 i podpięty mój Nikkor 70-200 II   

 

Tak sobie wyjechaliśmy na popołudniowe "pstrykanie" ze znajomą ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności