Skocz do zawartości

Pasje i hobby, czyli co nas odstresowuje :)


Rekomendowane odpowiedzi

Noo, to już mi pachnie małym ekshibicjonizmem  :D

A niech tam, nie ma się czego wstydzić, czego przykładem jest Szef Wszystkich Szefów  :)

 

Czym się zajmuję(-owałem) ?  Jest tego trochę, ale skupię się na ostatnim zajęciu, czyli kowalstwie, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu (no prawie, bo spawarka czy kątówka idzie czasem w ruch :) ), trącącym czasem metaloplastyką. Pomysł zrodził się jakieś 2 lata temu z założeniem stworzenia małej kuziojebni, w której będę mógł dać upust w nadmiarze gromadzącej się energii. Nie robię tego zarobkowo, wyłącznie amatorsko, dla własnej satysfakcji, coś dla swojego domu, ewentualnie czasem souveniry. No i sąsiadom się nie odmawia przy drobnych, prostych naprawach, wymagających kucia i obróbki cieplnej. Jak to na wsi bywa  :)

 

Raz na tydzień lub dwa zamykam, się w swojej dziupli na parę godzin i naparzam Gwoli ścisłości, z tą dyscypliną nie maiłem nigdy do czynienia.

 

Pomysł zrodził się ca. 2 lata temu z założeniem stworzenia małej kuziojebni, w której będę mógł dać upust w nadmiarze zgromadzonej energii.

Jak na razie skutkuje. W miarę możliwości, wszystkie narzędzia i urządzenia kowalskie wykonuję sam. I tak ciągle czynię, ku wielkiej mojej radości :)

Poniżej kilka miksów przedstawiających w dużym skrócie moje poczynania  ;)

 

post-6-0-16858100-1428429996_thumb.jpg

post-6-0-67002400-1428430002_thumb.jpg

post-6-0-00079900-1428430007_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róża leżąca na kowadle rozwaliła mi system. PIĘKNA!

 

 

przykładem jest Szef Wszystkich Szefów  :)

 

W tajemnicy powiem, że z wykształcenia NIE JESTEM mechanikiem samochodowym. Ba... moje wykształcenie w najmniejszym stopniu nie jest związane z mechaniką, blacharstwem pojazdowym itp... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, Twoje prace potrafią naprawdę rozkojarzyć. Ekstra  :)

A sesja w kuźni ? Nie ma sprawy ... jak się zmieszczą w niej dwie osoby  :D (2,45 m2 pow. do komunikacji pieszej)

 

BTW, być może o tym wiesz, ale jednak o tym wspomnę, że będąc w kuźni, nie wolno siadać na kowadle, a jakby to była jeszcze kobieta :o  ... masakra. Kowale uważają, że kowadło, serce kuźni traci wtedy swoją duszę i staje się bezwartościowe. Tych co znam, są na to bardzo wyczuleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kowale uważają, że kowadło, serce kuźni traci wtedy swoją duszę i staje się bezwartościowe. Tych co znam, są na to bardzo wyczuleni"

 

No prosze.. tego nie wiedziałem,ale przydatna rada :)

 

Człowiek uczy sie całe życie,stara to prawda.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam@

Jak sobie pooglądałem rezultaty waszych prac i zainteresowań, to powiem, że mi się tylko wydawało, że mam jakieś hobby. Chylę czoła.

Pozdrowienia@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności