Skocz do zawartości

Biała Włoszka


Śruba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego ciekawego samochodziku, a szczególnie ciężko zapracowanego Admina !

Kupiłem żonie i to ona będzie głównym użytkownikiem auta, a ja przeważnie serwisantem.

Przyznam, że wpadło mi w oko dużo wcześniej i przez przypadek stałem się jego właścicielem.

Forum przestudiowałem w całości i muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z tak tajemniczym samochodem.

Liczę na waszą pomoc w jego dalszym użytkowaniu i proszę o poradę.

- nigdzie, nawet w instrukcji obsługi nie znalazłem informacji dotyczących ilości wymienianych płynów eksploatacyjnych stosowanych w aucie

- podobno jest to 4x4, jak sprawdzić poza napisem na tylnej klapie. Podobno trzeba nagiąć karku i zajrzeć od spodu ale na co zwrócić uwagę. Jakie widoczne różnice pomiędzy

samochodem bez napędu. Czy włącza się jakaś kontrolka w czasie dołączenia 4x4?

Przyznaję, kupiłem na oko od znajomego handlarza i teraz muszę auto poznać od podszewki

Pozdrawiam gorol ze Śląska...... STA.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Śruba napisał:

nigdzie, nawet w instrukcji obsługi nie znalazłem informacji dotyczących ilości wymienianych płynów eksploatacyjnych stosowanych w aucie

Strona 244 - pojemność układu olejowego. 

Płyn chłodniczy ok. 5.5 litra

Zbiornik spryskiwaczy: z ksenonem ok. 4.5l bez ok. 3l.

Zbiornik paliwa i LPG - strona 244

 

5 godzin temu, Śruba napisał:

podobno jest to 4x4, jak sprawdzić poza napisem na tylnej klapie. Podobno trzeba nagiąć karku i zajrzeć od spodu ale na co zwrócić uwagę. Jakie widoczne różnice pomiędzy samochodem bez napędu.

4x4 ma dyfer między kołami, od którego wychodzą półosie do kół. Do dyfra biegnie wał napędowy od przodu auta.

 

5 godzin temu, Śruba napisał:

Czy włącza się jakaś kontrolka w czasie dołączenia 4x4?

Nie. Po prostu napęd zaczyna działać.

 

5 godzin temu, Śruba napisał:

kupiłem na oko od znajomego handlarza i teraz muszę auto poznać od podszewki

Zapraszam na gruntowne sprawdzenie https://www.facebook.com/serwisopelford/. Parę złotych a o aucie można dowiedzieć się wszystkiego.

 

5 godzin temu, Śruba napisał:

pierwszy raz spotkałem się z tak tajemniczym samochodem

Kup se francuza jeżeli Mokka jest tajemnicza :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminie dziękuję za zaproszenie, może w przyszłości skorzystam, daleko nie jest.

Jak na razie daję sobie radę, przerobiłem ok 20 samochodów różnych typów, najczęściej terenowe.

Miałem też francuza P206 z 2002r, którego mile wspominam, i który do tej pory jeździ bezawaryjnie.

4x4 w oplu po Waszych cennych wskazaniach opanuję w najbliższym czasie.

Moja instrukcja obsługi kończy się na stronie 235, a włoska na 224. Znalazłem pojemność tylko dla oleju silnikowego 4l (z filtrem czy bez?)

Gdzieś pisało o skrzyni biegów 2,8l i to wszystko. Co z wymianą oleju w dyfrach?

Zbiornik paliwa ok, układ chłodzenia -dziękuję, spryskiwacze nieistotne.

Będę drążył, przynajmniej na początku.

Aha, czytajka VIN mówi, że moja włoszka ma 4 kopytka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję: https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/owners/manuals/pdf/Mokka/instrukcja_mokka_0116_my16-5_pl.pdf

 

Godzinę temu, Śruba napisał:

z filtrem czy bez?

Zawsze podaje się z filtrem.

 

Godzinę temu, Śruba napisał:

Gdzieś pisało o skrzyni biegów 2,8l i to wszystko.

2,8l ?

Starszy typ skrzyni miał 2,4l nowszy 1,8l.

Wymiany oleju w dyfrze i skrzynce rozdzielczej nigdy nikt nie przewiduje. Rób co 60kkm jak skrzynia. Wchodzi tam niewiele oleju, ale do tylnego dyfra trzeba z dodatkiem do LSD. Jest to koszmarnie drogie, o ile pamiętam litr oleju 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Śruba napisał:

 

Moja instrukcja obsługi kończy się na stronie 235, a włoska na 224. Znalazłem pojemność tylko dla oleju silnikowego 4l (z filtrem czy bez?)

 

Str. 258

Pobrać na twardy, może się przyda https://www.opel.pl/content/dam/opel/poland/owners/manuals/pdf/Mokka_X/instrukcja_mokka-x_0717_my181.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności