Skocz do zawartości

Wyciek oleju z misy


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem silne zapocenie pod kołem pasowym wału. Wstępnie wygląda mi na nieszczelność misy olejowej, choć nie wykluczam całkowicie uszczelniacza przedniego wału korbowego.

Trzeba zgłosić sprawę... Szkoda, że własnoręcznie nie będę miał możliwości zrobić i o to się najbardziej obawiam, no ale ryzyk-fizyk... Kolejny przypadek 1.4T z podciekającą miską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lolo49b

ArKos  kurcze przecież te silniki były produkowane już od 2008 i wkładane niemal we wszystkie modele Opla. Wszystkie niedomagania wieku dziecięcego powinny być już usunięte? Nie wiem czy ta usterka jest nagminna i częsta ? czy spotykałeś się z takimi usterkami w pracy , a może uszczelka bądź gładź gdzieś przy montażu zostały uszkodzone, lub źle misę dokręcili ? . Mam jeszcze jedno pytanie czy to prawda że filtr powietrza wymienia się co 4 lata lub 60000 tk ? ja zawsze we wszystkich autach wymieniałem przy każdej wymianie oleju. 

Napisz proszę jak naprawisz co się działo - powodzenia pozdrawiam ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zapodam, jak będzie okazja. Te silniki nie są jakieś felerne, ale zauważyłem, że tak jakby partiami się zdarzają tego typu rzeczy. Kiedyś hurtowo wręcz wymienialiśmy termostaty w 1.4T...

 

Filtr powietrza - co drugi serwis czyli 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lolo49b

Przed zakupem auta przeczesałem neta i nie znalazłem negatywnych opinii pod względem awaryjności tego silnika, a wręcz przeciwnie właśnie był przedstawiany jako najmniej problematyczny w stajni Opla . Może ktoś przy składani twojego silnika się nie przyłożył ? . Jeśli podcieka spod misy to nie jest poważna usterka grunt aby z mechaniką było ok, Ale w nowym autku takie coś nie powinno mieć miejsca. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym nie przejmuję w żaden sposób.

Tak jak pisałem - były czasem jakieś dzikie jazdy, że wymiana termostatu jeden za drugim... W innych silnikach, które są bezproblemowe też jakieś cuda miały miejsce, więc myślę, że to po prostu taka partia produkcyjna - albo masa do bani albo robot niewłaściwie nałożył masę albo coś zostało niedopatrzone przy skręcaniu.

Te silniki są naprawdę świetne i nie sprawiają żadnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawili ci ta uszczelke? Co do silnika to swietny pewnie do 200tys albo diesel hmm do 350tys :-).Gdzie tu ekologia jak diesel 500,600 a nawet 1mln km przelatal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności