Skocz do zawartości

Wyciek oleju z misy


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lolo49b

ArKos, a tak się zastanawiam czy jak byś zażądał , że chcesz widzieć jak naprawiają usterkę w ASO czy by poszli na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi sie wydaje,ze tak kwestia dogadania z aso-to nie operacja :-). A na marginesie szkoda,ze juz nie robisz w oplu,dobrych mechanikow jak na lekarstwo...niedoswiadzczony,bez zylki i sprytu podlaczy autko pod kompa i powie,ze wszystko gra. Oby nowa praca byla lepsza od starej. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadanie się nic nie da. 

1. przepisy BHP - cywil ma się pałętać pod podnośnikiem?

2. pokaż mechanika, który lubi robić, jak mu się na ręce patrzą

3. całość operacji trwa dość długo

 

Mam masę uszczelniającą GM, poczekam jeszcze 3000km jak będę wymieniał olej przy 10000km i sobie to uszczelnię. Nie ufam mechanikom - co drugi wali na odpieprz się, byle auto wyjechało. Za dużo się naoglądałem... szczególnie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pocenie się miski to może być i uszczelniacz wału od strony skrzyni nie koniecznie miska olejowa. Sam jestem mechanikiem ASO i w naszym serwisie wszyscy robimy rzetelnie więc proszę nie gadaj że co drugi robi na $%@. Jeżeli to Cie spotkało nie znaczy że każdy tak robi.... więc licz się ze słowami. Nie każdy serwis jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukam zaczepki, to wystarczylo napisac ze nie którzy robia na odwal sie bo ja odebrałem Twoja wypowiedz jak by wszyscy mechanicy aso robili na odwal sie... chciałbym tu pomagać a nie sie wykłócać chyba taka jest idea forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo napisac ze nie którzy robia na odwal sie bo ja odebrałem Twoja wypowiedz jak by wszyscy mechanicy aso robili na odwal sie...

Przecież ArKos napisał:

Nie ufam mechanikom - co drugi wali na odpieprz się, byle auto wyjechało.

Więc nie jest napisane że wszyscy, tylko co drugi.

Gratulacje..znalazłeś się w tej grupie szczęśliwców co dobrze wykonują swoja robotę i nie ma się co złościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Napiszę bardzo dyplomatycznie (nie jest to żadna forma ataku, tylko moje odczucie):

Uważam, że jesteś młodym człowiekiem, mechanikiem z niewielkim doświadczeniem. Mnie w życiu zdarzało się pracować w iluś tam warsztatach i niestety W KAŻDYM (wliczając w to ASO) były paproki i nieroby.

Może odniosę się tylko do ASO, bo w nim pracujesz...

1. Montaż haka w nowej Mokce: tylne sierpy mają spinki, które bardzo ciężko wychodzą ze zderzaka. Żeby nic nie uszkodzić, trzeba zdemontować plastikowe nadkole i nasadką 7mm ściskając od wewnątrz spinkę, wypchnąć ją. Pacjent, który montował hak po prostu ciągnął za sierpy i skutek tego był taki, że spinka została na swoim miejscu, a w sierpie wyłamały się mocowania. Po montażu haka wziął masę uszczelniającą do mis olejowych, naciaprał na mocowania w sierpach i poskładał. TAK TO MA WYGLĄDAĆ? Chciałbyś takie auto? Ja bym mu ręce połamał.

2. Czyszczenie hamulców. Pacjent używając zmywacza do hamulców zmywa pył, a potem psika pastą ceramiczną w okolice, gdzie klocek graniczy z jarzmem. TAK TO MA WYGLĄDAĆ?

3. Przegląd z wymianą filtrów. Wyjmuje pacjent kabinówkę, jest w miarę fajna, bierze dmuchawkę i z kompresora przedmuchuje filtr, po czym wkłada go z powrotem i wpisuje w zleceniu wymianę. TAK MO TA WYGLĄDAĆ?

4. Przegląd obejmuje 58 czynności kontrolnych i serwisowych. Najczęściej pacjent wymienia olej i ew. filtry, po czym sprawdza ew. luzy w zawieszeniu i stan hamulców. I tyle. A gdzie smarowanie zamków i ograniczników? A gdzie sprawdzenie wysokości świateł? A gdzie przegląd powłoki lakierniczej? Wymieniać bym mógł jeszcze sporo. Lepiej zamiast robić to usiąść do komputera i pooglądać allegro. TAK TO MA WYGLĄDAĆ?

Może zakończę na tych kilku skromnych faktach, bo jeszcze za dużo mogę napisać...

To jest ASO, punkt, w którym mamy spotkać najwyższy poziom kompetencji i umiejętności. Roboczogodzina 250zł56gr. Kosmos. A co dostajesz w zamian?

Owszem, byli mechanicy chcący robić solidnie i uczciwie. Światopogląd szybko zmienia się, gdy w grę wchodzi kasa. System premiowania w prostej linii sprowadza się do procentowego udziału z robocizny. Więcej zrobisz, więcej zarobisz. Zamiast tracić czas na uczciwą robotę robi się szybko, i następne. W końcu kasa nie leży na ziemi tylko trzeba wyrobić roboczogodziny. Robisz uczciwie czyli długo, gówno zarobisz. Robisz szybko i więcej, jest kasa. Do tego sprowadza się polityka ASO, że mechanik średnio patrzy na jakość. Ma nie podpadać, ma się nic nie dziać, czego nie widać to można olać. 

Mam propozycję:

wróćmy do tego tematu w chwili, gdy będziesz miał swojego mechanicznego doświadczenia ze 20-25 lat i liźniesz kilka warsztatów, ok? Bardzo chętnie wejdę w polemikę.

 

 

P.S.

Co do miski, to była miska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Mam chyba ten sam problem co Ty z tym wyciekiem oleju. 

Powiedz mi czy przy wymianie chlodniczki oleju jest możliwe żeby coś gdzieś źle mi dokręcili, że teraz ze strony pasażera mi cieknie olej???

Jaki jest koszt wymiany takiej uszczelki bądź co można zrobić żeby nie ciekło dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności