Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem


Gość Mietek55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mietek55

Posiadam Mokkę X 1.4T, Elite, 2018, Navi950 wyświetlacz 8". Praktycznie od nowości mam problem z wyświetlaczem. Nie wiadomo z jakiej przyczyny, bez żadnego powodu wyświetlacz gaśnie. W tym czasie zanika sterowanie radiem zarówno z poziomu panela jak i z kierownicy. Pomimo tego radio najczęściej jeszcze przez jakiś czas gra, lecz brak jest wszelkiej regulacji w tym również głośności. Nie jest to jednak  regułą ponieważ w takich sytuacjach dźwięk radia również często zanika. Widoczne jest tylko lekkie podświetlenie wyświetlacza. Automatycznie nie działa kamera cofania oraz nie ma możliwości zmiany jakichkolwiek ustawień do których używa się wyświetlacza. Czasami nawet po przejechaniu np. 200 km nic się nie dzieje i wszystko działa poprawnie ale następnym razem wystarczy 1 km i gaśnie. W międzyczasie może się na chwilę włączyć zarówno wyświetlacz jak i radio po to aby za chwilę znowu zgasnąć i cisza. Ciągłe wizyty w ASO i bez żadnego efektu. Zaczęto od ponownego wgrania oprogramowania. Następnie wymieniono moduł radia, później moduł komunikacji człowiek-maszyna. Nic to nie dało. Teraz czekam na wymianę wyświetlacza. Już tracę nadzieję, że to pomoże. Może ktoś miał podobny problem z wyświetlaczem i wie jaka była przyczyna tego. Wiem, że do Astry K jest prowadzona kampania naprawcza dot. właśnie wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mietek55

Dzisiaj wymieniono mi wyświetlacz.

I nic...dalej to samo. 

Już mi ręce opadają. W ASO bylem już 5 x.  I dalej lipa. W związku z tym, że do najbliższego ASO mam 50 km w jedną stronę, koszty rosną. Teraz rzekomo maja mi jeszcze w instalacji grzebać. I kolejny wyjazd. Nie wiem czy się na to zgodzić bo niby samochód nowy a już nieźle rozbebeszony. Nie wiadomo czy i to pomoże. Pomimo  strat finansowych (paliwo) podnoszę jeszcze straty moralne. Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy w takiej sytuacji przysługują mi jakieś roszczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mietek55

A szkoda bo szykuje mi się szósty wyjazd x 100 km i nie wiadomo czy ostatni :(

A jeżeli nic nie zdziałają z instalacją to co później. Ile mażna tak jeździć z jedną usterką. Chyba aż do znudzenia i sprzedania klamota. 

Gwarant ma usunąć usterkę. A co jeżeli nie może? Tak mnie będą zwodzić do końca ich albo mojego?

Pierwsze zgłoszenie usterki było w grudniu i do tej pory nie została usunięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buzka23

Dlatego sprzedałem Mokke. Do porządnego serwisu miałem 50 km w jedną stronę a auto musiało tam być raz na miesiąc. Szkoda nerwów. Teraz wybierając auto patrzę głównie na serwis i jego opinie oraz odległość. 

Reklamacje składaj za każdym razem na piśmie i niech Ci odpowiedzą pisemnie.

 

P.s. mi skrzypial pedal sprzęgła od początku do sprzedania ;) w serwisie usłyszałem że to nie jest auto Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buzka23

P.s. jak Ci się wyłączy ekran zadzwoń na asistanse i powiedz że wywalczyła Ci się nawigacja nic  nie widzisz. Niech przyjadą i zabiorą auto i tak za każdym razem. Może to ich zaboli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mietek55

No tak. Z pedałem to może dla nich nie była usterka. Ale mojej usterki nie da się nie widzieć. A poza tym została potwierdzona przez ASO więc chyba mają jakieś wiążące terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mietek55

Zobaczę co teraz u mnie wymyślą. Czekam na informacje czy faktycznie będzie to grzebanie w instalacji czy coś innego. Tracę nadzieję, że kiedykolwiek zostanie to usunięte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mietek55 napisał:

A szkoda bo szykuje mi się szósty wyjazd x 100 km i nie wiadomo czy ostatni :(

A jeżeli nic nie zdziałają z instalacją to co później. Ile mażna tak jeździć z jedną usterką. Chyba aż do znudzenia i sprzedania klamota. 

Gwarant ma usunąć usterkę. A co jeżeli nie może? Tak mnie będą zwodzić do końca ich albo mojego?

Pierwsze zgłoszenie usterki było w grudniu i do tej pory nie została usunięta. 

Czegos nie rozumie..po co Ty jezdzisz tyle razy z tym samym problemem? Ja bym zostawil im auto i niech grzebia,szukaja az wszystko bedzie dzialalo jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności