Skocz do zawartości
Pi83

Navi950 - brak informacji kto dzwoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sparowany telefon z Androidem z nawigacją. Wszystko działa super poza jedną rzeczą. W książce, w nawigacji mam listę numerów i nazwisk z telefonu. Kiedy przychodzi SMS pokazuje mi nazwisko, ale kiedy ktoś dzwoni wyświetla tylko numer telefonu bez nazwiska. Czy to normalne, czy trzeba coś dodatkowo ustawić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez nie wyswietla po nazwie w momencie polaczenia przychodzacego, ale jak wykonuje polaczenie wychodzace to juz wyswietla...mam tensam system grajacy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tak samo.

IOS nie Android, telefon sparowany, zsynchroznizowana książka ale przy odbieraniu połączeń muszę się domyślać kto zacz bo widać tylko numer.

Lekki niesmak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji ,użytkownicy Samsunga J5, nie mogę eksportować danych do  książki telefonicznej, a jak ktoś dzwoni to tylko numer, nie odbiera sms,  AA nie działa także. Na innym telefonie i systemie jest ok. Też tak macie? Inteliink z navi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o SMSy to na początku użytkowania totalnie mi to nie działało. Od jakiegoś czasu nagle działa prawidłowo. Chyba przy kolejnej aktualizacji IOS telefon zaczął prawidłowo "gadać" z autem.

{edit]

Teraz zauważyłem, że dla przychodzących SMSów jest pokazywana nazwa połączenia ale dla przychodzących połączeń głosowych tylko numer. Dziwactwo !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

normalnie żyje własnym życiem ta elektronika w tym aucie, transformers jakiś ??😥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W smartfonie na dwóch kontaktach przeklikałem numer tak aby był bez prefixu +48. Pokazuje teraz nazwę połączenia choć nie wiem czy tak będzie dla każdego (muszę posprawdzać).

Na angielskim forum w przypadku niewyświetlania przez auto nazw połączeń poradzili aby w iPhone wejść w Ustawienia->  Sieć komórkowa->Opcje danych kom.->Głos i dane->LTE, VoLTE. Tutaj ja miałem domyślnie wł. Zrobiłem wył. Nie bardzo wiem jaki to ma związek z pokazywaniem przez Bluetooth nazw połączeń.

https://discussions.apple.com/thread/8496019

Niestety obie te rzeczy zrobiłem naraz. Potem przywróciłem ww. parametr na wł. ale auto nadal pokazuje nazwę połączenia. Czyli albo się udrożniło albo za chwilę wróci do "normy" i znowu będę widział tylko numer dzwoniącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Androidzie mam numery bez +48.

Trop vitoldo jest słuszny. Chodzi o przedrostek +48. Większość numerów mam bez tego. Kiedy ktoś dzwoni, to do auta trafia numer z +48, a auto ma zsynchronizowaną książkę bez +48 i nie umie sobie poradzić. Widocznie to auto dopasowuje nadawcę, a soft Opla nie uwzględnia tego faktu. Nie wiem czemu inaczej jest w przypadku SMSów. Możliwe, że dopasowanie nadawcy następuje po stronie telefonu wtedy i cały zestaw informacji trafia do auta.

Testowo dodałem w telefonie do kilku numerów +48. Potem podłączyłem urządzenia ponownie i poczekałem chwilę, aż książka się zsynchronizuje. Dla tych numerów wyświetla, kto dzwoni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi