Skocz do zawartości

Navi950 - brak informacji kto dzwoni


Gość Pi83

Rekomendowane odpowiedzi

W smartfonie na dwóch kontaktach przeklikałem numer tak aby był bez prefixu +48. Pokazuje teraz nazwę połączenia choć nie wiem czy tak będzie dla każdego (muszę posprawdzać).

Na angielskim forum w przypadku niewyświetlania przez auto nazw połączeń poradzili aby w iPhone wejść w Ustawienia->  Sieć komórkowa->Opcje danych kom.->Głos i dane->LTE, VoLTE. Tutaj ja miałem domyślnie wł. Zrobiłem wył. Nie bardzo wiem jaki to ma związek z pokazywaniem przez Bluetooth nazw połączeń.

https://discussions.apple.com/thread/8496019

Niestety obie te rzeczy zrobiłem naraz. Potem przywróciłem ww. parametr na wł. ale auto nadal pokazuje nazwę połączenia. Czyli albo się udrożniło albo za chwilę wróci do "normy" i znowu będę widział tylko numer dzwoniącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Androidzie mam numery bez +48.

 

Trop vitoldo jest słuszny. Chodzi o przedrostek +48. Większość numerów mam bez tego. Kiedy ktoś dzwoni, to do auta trafia numer z +48, a auto ma zsynchronizowaną książkę bez +48 i nie umie sobie poradzić. Widocznie to auto dopasowuje nadawcę, a soft Opla nie uwzględnia tego faktu. Nie wiem czemu inaczej jest w przypadku SMSów. Możliwe, że dopasowanie nadawcy następuje po stronie telefonu wtedy i cały zestaw informacji trafia do auta.

 

Testowo dodałem w telefonie do kilku numerów +48. Potem podłączyłem urządzenia ponownie i poczekałem chwilę, aż książka się zsynchronizuje. Dla tych numerów wyświetla, kto dzwoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ustaliłem, że u mnie (iPhone) jest dokładnie odwrotnie. Jeśli w kontaktach w telefonie jest zapisany numer z prefixem +48 to auto wyświetla tylko numer dzwoniącego.

Gdy w telefonie wykasuję z numeru prefix +48 auto rozpoznaje kto dzwoni 😛

Tak czy inaczej tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 20:33, vitoldo napisał:

Ustaliłem, że u mnie (iPhone) jest dokładnie odwrotnie. Jeśli w kontaktach w telefonie jest zapisany numer z prefixem +48 to auto wyświetla tylko numer dzwoniącego.

Gdy w telefonie wykasuję z numeru prefix +48 auto rozpoznaje kto dzwoni 😛

Tak czy inaczej tu jest pies pogrzebany.

Dokładnie tak samo jest u mnie (Android). Jeśli w kontaktach w telefonie numer jest z prefiksem +48, to Navi 900 Intellink nie pokazuje nazwy kontaktu, lecz tylko numer dzwoniącego. Usunięcie prefiksu powoduje, że system infotainment już sobie radzi z odszukaniem dzwoniącego na liście kontaktów i wyświetla nazwę.

Dla mnie jest to oczywisty błąd oprogramowania, do którego rozwiązania powinien przyłożyć się Opel. Zresztą może już to nastąpiło, tylko my mamy stary software?

 

Po lekturze wątku odnoszę ponadto wrażenie, że wyświetlanie nazwy dzwoniącego u niektórych działa z +48, a u innych bez prefiksu. Może chodzi o różne wersje oprogramowania, a może o Navi 950 (działa z +48) i Navi 900 Intellilink (działa bez prefiksu)? Proponuję podawać w wypowiedziach rodzaj systemu infotainmet.

Dodam jeszcze, że inny Opel, Crossland, radzi sobie z tym bez problemu, z tym, że jest tam francuski zestaw Navi 5.0 Intellink.

 

No i na koniec: podyskutowaliśmy, prawie wiemy o co chodzi, ale czy mamy rozwiązanie? 

Moim zdaniem usuwanie w telefonie prefiksów zupełnie nie wchodzi w grę, bo przy wyjeździe zagranicznym trzeba je będzie dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sprawa tkwi w tym prefixie, ale może być to bardziej złożone i zależeć od operatora, ustawień BTS, itp. ponieważ dodałem +48 i pod domem działało, a w innej miejscowości nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pi83 napisał:

(...) dodałem +48 i pod domem działało, a w innej miejscowości nie. 

Jeśli tak jest, to chyba nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo trzeba poprawić oprogramowanie systemu infotainment.

Może napiszę w tej sprawie pytanie do Opla, ale najpierw wykonam dokładniejsze testy z moim Navi 900 Intellilink, co potrwa, bo na co dzień samochodem jeździ żona.

Proponuję dalej dzielić się spostrzeżeniami w tej materii, co być może ułatwi zrozumienie tego jak to działa.

 

Niewyświetlanie nazwy dzwoniącego jest trochę wkurzające. Przecież nikt nie pamięta numerów zapisanych w książce tel., a nie zawsze w czasie jazdy chce się rozmawiać z każdym, kto zadzwoni.

Instrukcja obsługi na ten temat mówi: "Na dole ekranu wyświetla się komunikat z imieniem lub nazwiskiem bądź numerem osoby dzwoniącej." Trudno więc będzie uznać takie działanie systemu infotainment za błąd, co byłoby podstawą do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem mam Navi 900.

Dzisiaj wykonałem takie doświadczenie. W kontaktach telefonu numer jest z +48 i gdy dzwoni do mnie nie wyświetla mi się nazwa tego kontaktu. W historii połączeń też pokazuje się tylko numer.

Usuwam w kontaktach +48, ponownie łączę telefon z Intellink i w historii połączeń WSZYSTKIE połączenia z tym numerem pokazują mi się z nazwą. Nawet te, które w trakcie ich wykonywania na Navi pokazały się jako numer czyli miały wtedy włączony prefix +48.

Czyli translacja na nazwę kontaktu jest wykonywana w chwili prezentowania połączenia na ekranie. Przypuszczam niestety, że przez Bluetooth do Navi przesyłany jest numer z uciętym prefixem. Więc jeśli w kontaktach jest wpisany prefix, Navi nie rozpoznaje tego połączenia bo w kontaktach jest +48xxxxxxxxx a on dostaje tylko xxxxxxxxx. Porównuje zapewne literalnie czyli jeśli nie zgadza się mu się długość ciągu znaków to nie rozpozna choćby skały .....

Wątpię aby coś się z tą dysfunkcją dało zrobić. Gdyby chodziło o normalnego producenta oprogramowania to by mu się założyło ticket z opisem błędu i może za pół roku wydali by wersję z poprawką. Ale tu chodzi o Opla, w którym teraz rządzą Francuzi więc zapewne jest tam niezła walka o stołki i nikt nie zaryzykuje kariery dla jakiejś poprawki softu 😂 Poza tym Navi to chyba produkt niezależny (Bosch czy mi się zdaje ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem, że Bosch. 

 

10 godzin temu, vitoldo napisał:

(...) ponownie łączę telefon z Intellink i w historii połączeń WSZYSTKIE połączenia z tym numerem pokazują mi się z nazwą. Nawet te, które w trakcie ich wykonywania na Navi pokazały się jako numer czyli miały wtedy włączony prefix +48.

Po ponownym połączeniu tel. Navi 900 pokazuje listę połączeń z nazwami, bo zapewne została ponownie pobrana z telefonu, a przecież telefon nie ma z tym problemu.

Wykonałem wczesniej podobny test (jest +48 - brak nazwy, potem usunąłem +48 w telefonie) z takim samym skutkiem - Navi 900 pokazuje nazwę połączenia przychodzącego, gdy nie ma prefiksu.

 

Napisałem jednak wczoraj w tej sprawie do Opla prosząc o wyjaśnienie jak to działa, czyli jak skonfigurować system, by pokazał nazwy połączeń przychodzących. Jak zwykle odpowiedź przyszła szybko, ale tym razem potraktowali mnie z buta odsyłając do ASO! Jakby to ASO pisało instrukcje obsługi.

Na razie odpuszczam, nie mam czasu na wojenkę w takiej sprawie. Pewnie najpierw trzeba by powalczyć z ASO, a gdyby się poddali, to dopiero wtedy byłaby podkładka do męczenia Opla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności