Skocz do zawartości

Przegląd serwisowy


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję jeszcze temat komunikatu o procentowym zużyciu oleju. Ten licznik nie ma nic wspólnego z przeliczaniem kilometrów ani analizą właściwości smarnych oleju. Po prostu, jak zegarek, przelicza w procentach ile dni pozostało do kolejnego przeglądu. 1 %, to deko mniej niż 4 dni. Dlatego można przed upływem roku przelatać i 60 000 km, a komunikatu o zużyciu nie zobaczymy. 

 

Zorro, muszą robić, bo tak stanowi umowa. No i pochwal się swoim koniem w odpowiednim dziale  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie jest chyba tak. Mi na poczatku czerwca pokazywalo 6% a przegląd powinienem miec na koniec lipca ale wymiane oleju robiłem we wrześniu. Jak robiłem przegląd pod koniec czerwca to zostaly 3% a do wrzesnia daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzka23, tak wychodzi z moich obserwacji  :)

Pomału zbliżam się do 5 000 km. a za 2 miechy przegląd. W tym czasie walnę nie więcej jak tysiąc. Poza tym przeliczałem dni i procenty na przełomie kwartału i zgodność była co do promila. Ale może być też tak, że w Twoim nie wyzerowali zegara w dniu sprzedaży ? Stąd ta miesięczna rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z fsw. Od 3 miesięcy odpalam swoja Mokkę raz w tygodniu żeby przejechać 12 km ( nie smiać się proszę). Za kazdym razem sprawdzam procentowe zużycie oleju i jeżeli wsiadam jest poprzedni stan, ale już po tych 12 km ubywa 2%. Właśnie też doszedłem do tego wniosku że to leci według zegara.....możliwe że to jest też jakoś połączone z przejechanymi kilometrami i ubywa % w zależności co nastąpi pierwsze, albo czas, albo przejechane km. Wychodziłoby że 1% ubywa po przejechaniu około 80 km biorąc pod uwagę że producent zaleca wymianę co 30000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana oleju byla resetowana na 100%. We wrześniu wymienialem olej i mialem 100% na zegarze. I od wrzesnia wytrzymal do drugiej polowy czerwca kiedy mialem 3%. Tylko, że ja sporo jezdze i u mnie po roku przebieg to 23000 km na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem od czego to zależy. U mnie po 10 miesiącach i przebiegu około 8500 km pokazywał 30 % ( w większości jazda miejska i krótkie trasy ). Przy dwu-tygodniowym  wypadzie w góry i nad morze ( w moim przypadku obie długie trasy ) zrobiłem ponad 1500 km i spadło do 29 %. Czyli przy 1500 km w miarę szybkiej i równej jazdy zużyło tylko 1 % trwałości oleju a przy 8500 km 69 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem gwarancja na kolejne 3 lata i tam nie słowa o dodatkowych przeglądach. Nie wiem co jest w innych przedłużonych gwarancjach, więc pewnie macie racje. Chciałem się tylko upewnić, że czegoś nie przeoczyłem.

 

Co do chwalenia się, to tylko napisze, że od kwietnia przejechałem 15 tyś. i póki co jestem zadowolony. Głównie długie trasy, spalanie 5,9 (1.7 CDTi, automat)

 

 

Zorro, muszą robić, bo tak stanowi umowa. No i pochwal się swoim koniem w odpowiednim dziale  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że wykupiłeś na 3 lata jeszcze nie determinuje tego co ile masz przegląd, wykupiłeś na 3 lata i 150 000 km czy 3 lata i 60 000 km. Jeśli pierwsza opcja to przegląd masz co 30 000 km jeśli druga to przegląd masz co 15 000km. Jest to napisane w regulaminie wydłużonej gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata i 150tys, więc jeszcze trochę pojeżdżę do przeglądu. Super, że forum się rozwija i można podzielić się wiedzą. Jak dzwoniłem do ASO z takim zapytaniem, to powiedzieli, że im się wydaje, że... wtedy podziękowałem za rozmowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności