Skocz do zawartości

Przegląd serwisowy


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sterownik przelicza wszystko, co ma wpływ na zużycie i degradację oleju. Zimne starty (bo wzbogacona mieszanka częściowo niespalona dostaje się do oleju przez pierścienie), jazda miejska na krótkich odcinkach (niedogrzany silnik), przebieg, obciążenie silnika, temperatury w jakich pracuje (inaczej liczy w zimę inaczej w lato) i jeszcze pierdylion innych.

Nie jest to ustawiane przez ASO. Sterownik silnika ma algorytm według którego sobie to przelicza i tyle. Znam auto, które przyjechało na wymianę oleju po niecałych 7000km i starszy Pan darł się jakby go na żywca kastrowali. A w rozmowie okazało się, że auto kilka razy dziennie pokonuje odcinki po 1-2km. I cały czas tak jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy faktycznie jest do niczego. Wiem, że NA PEWNO nie służą ani zimne starty ani krótkie odcinki. Paliwo rozrzedza olej. Wilgoć w nim zawarta powoduje korozję wnętrza silnika, a krótkie odcinki to zbyt niska tempratura i toto nie odparuje (ani niespalone paliwo ani wilgoć).

Krótkie odcinki to majonez pod korkiem i zawalona odma - substancje, które przy temperaturze roboczej silnika odparowują.

Przykład krótkich tras i niedogrzanego silnika:

http://forum.samnaprawiam.com/z-cyklu-co-ciekawego-nietypowego-robilem-vt7026,32.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a takie pytanie. Skoro Aso zaleca wymianę co 30 000 km to znaczy ze Aso świadomie godzi sie na omijanie tego wskaźnika bez utraty gwarancji? Pytanie teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje termostatów, 88 i 94*C. Najczęściej stosuje się te pierwsze w podobnym do naszego klimacie. Te cieplejsze najczęściej na skandynawię i Rosję idą. Zbyt ciepły silnik to też nie do końca zdrowe, bo dużo szybciej gumowe elementy szlag trafia - na przykład uszczelniacze zaworów.

Też mam ciut poniżej 90*C temperaturę - tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymian oleju:

ASO nie godzi się na nic.

Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi...

Cytat:

"Wyświetlacz serwisowy

Układ wskazujący zużycie oleju silnikowego informuje kierowcę, gdy wymagana jest wymiana oleju i filtra. W zależności od warunków eksploatacyjnych częstotliwość pojawiania się informacji o wymaganej wymianie oleju i filtra może się zmieniać."

Należy to interpretować w ten sposób, że jeśli wali komunikatem o konieczności wymiany oleju, to MASZ OBOWIĄZEK go wymienić. Jeśli nie ma komunikatu, to 30.000km lub 1 rok.

Auto latające długie trasy jest w stanie wylatać na oleju pod 40.000km i komunikatu o konieczności wymiany nie zobaczysz, bo w takich warunkach olej bardzo wolno się degraduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje trzy gorsze do ciekawej dyskusji B) :

1) Tryb serwisowy pokazuje żywotność 75% i w moim przypadku od początku eksploatacji - czyli 3 miesiące - zgadza się dokładnie z "rocznym terminem przeglądu". Minęło 3 m-ce, a więc 1/4 roku i 1/4 żywotności oleju (po pierwszym m-cu było to 92%).

 

2) Jazda na bardzo krótkich odcinkach nie służy żadnemu silnikowi, a tym bardziej z turbiną (jeszcze gorzej pod tym względem wypadają diesle).

 

3) Temperaturę pracy roboczą płynu też mam nieco poniżej 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy na pewno posiadacze gwarancji FlexCare muszą robić przeglądy częściej? w Aso mi powiedzieli, że co 30 tys. albo po roku. Wiem, że ten wątek został zamknięty, ale na forum kilkakrotnie pojawia się informacja, że to nie dotyczy gwarancji FlexCare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gwarancji wydluzonej przeglady musisz robic jak podaje gwarancja. A jaka gwarancje wykupiles? Dla przykladu przy gwarancji na dodatkowe 3 lata i 150 000km przeglady sa co 30 000 km a przy gwarancji do 60 000 km przeglady sa co 15 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności