Skocz do zawartości

Przegląd serwisowy


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuj poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym.

Zdarza się, że czasem coś zdechnie szybko - to wady produkcji masowej u podwykonawców. Czasy niezniszczalnych aut już minęły, teraz produkuje się jakoś, a nie na jakość. Im nowsze, tym gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak pisze Arkos... sam jestem ciekawy, czy sam nie zauważyłeś ubytku płynu chłodzącego?

Nie zauważyłem ubytku płynu, nie było też żadnej plamy pod autem. Zastanowił mnie tylko dziwny metaliczny dźwięk na wolnych obrotach - jakby coś się poluzowało. Po wymianie pompy dźwięku nie ma. Panowie w serwisie stwierdzili, że ten dźwięk dochodził z tej felernej pompy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po pierwszym przeglądzie.Autku nic nie jest ,tzn wszystko w porządku ,odpukać .I tak za całość zapłaciłem  967  zł.Dużo ?ale .był przegląd plus przegląd instalacji gazowej wszystkie filtry wymienione ,oleju, powietrza, dwa od gazu,dolewka płynu chłodzącego i dodatkowo wbitka w dowód 160 bo z gazem.Jak patrze na szczegóły faktury przeglądu serwisowego to mi się aż tak drogo nie wydaje.ASO - OPEL POLACZEK

 

ps.i żywotność oleju mam 100% he he he .takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem po 2. przeglądzie, tylko ArKos pytanko mam do Ciebie, ile taki standardowy przegląd powininien trwać? Pozostałych Forumowiczów proszę też o sprawdzenie, jaki macie czas na usłudze przeglądu po 2 latach na fakturze.

U Jarka wpisali 1 RGB, a u mnie jest 1,50 RGB (czy oznacza to godzinę i 50 minut??) oraz 0,30 na wymianę płynu hamulcowego... Czyli razem jakieś 2h20min... A auto odebrałem po jakiejś godzinie i 20 minutach.

Dopiero w domu przejrzałem dokładnie fakturę i porównuję z fakturą Jarka. Uważam, że coś jest nie halo... (w dodatku Jarek ma 15% rabatu, ja mam 5% - ale to sam sobie jestem winien, bo mam kartę rabatową 10%, ale o niej zapomniałem:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rabat zależy od dealera.

2. TIS przewiduje jednostki robocze. Najmniejszą jednostką jest 0,1 rbh (roboczogodzina) czyli 6 minut, bo godzina / 10 wychodzi 6 minut. Jeśli czas wynosi 1 to godzina. Jeśli 0,3 (płyn hamulcowy) to 6x3=18 minut. Roboczogodzina to 256zł brutto.

3. czasy przeglądów:

- przegląd po 1, 3, 5 latach itd - 1 rbh

- przegląd po 2, 6, 10 latach itd - 1,1 rbh

- przegląd po 4, 8, 12 latach itd - 1,2 rbh

- przegląd po 30/90/150kkm itd - 1 rbh

- przegląd po 60/120/180kkm itd - 1,2 rbh

Do tego należy dodać czasy czynności dodatkowych przewidzianych planem przeglądu (np. wymiana płynu hamulcowego, filtra powietrza, filtra paliwa, świec itp itd). Każda czynność serwisowa posiada normę czasową, którą klient płaci. Niezależnie od czasu trwania takiej czynności.

Nie ma co się jeżyć za bardzo, jeśli powinno trwać np. 1,5 godziny a wyjechało po godzinie i 20 minutach... Nie dalej jak przedwczoraj koledze nie przyjechało umówione auto, więc łaził po hali jak smród po gaciach. Ja dostałem rozrząd w dieslu 1,7. Z nudów do mnie przyszedł i zaczął pomagać. Zrobiliśmy ten rozrząd w.... 25 minut. Auto wyjechało. A klient zapłaci w kasie za 2,1 rbh czyli za 2 godziny i 6 minut pracy czyli 537zł bez uwzględnienia rabatów. A potem obaj łaziliśmy po hali jak smród po gaciach... Jeśli coś się rypnie przy robocie i czas się wydłuży, to klient i tak płaci normę czasową z TIS a nie faktyczny czas trwania prac. Przykład: zapieczona piasta tylna w Insigni, gdzie trzeba zdemontować całą tylną zwrotnicę, zagrzać palnikiem i wycisnąć na prasie. Klient musiałby zapłacić 3x tyle ile zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva

Przegląd po 2 latach -bez oleju(wymieniany 2 miesiące wcześniej).

Płyn hamulcowy 0.39rbg

Przegląd osobowe 1.5rbg

Filtr gazu(lotnej) 0.4rbg

Z innych faktur:

Ozonowanie 1 rbg 79zl

Ozonowanie 1 szt 67zl

Wymiana świecy zaplonowej 0.3 rbg

Wymiana filtra kabinowego 0.2 rbg auto zoliborz

Wymiana filtra kabinowego 0.3 rbg mmcars

Wymieniona filtra powietrza 0.2 rbg

Programowanie tpms 0.2 rbg

Wymiana kół z wyrażeniem i programowanie tpms 1 szt 80zl.

I tak dalej ...O ile mam wszystkie faktury to w aso 2700zl zostawiłem 2.5 roku i 32 tysie nalatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności