Skocz do zawartości

Zakup Opla Mokki 1,6 115 koni silnik benzynowy


Gość bibo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Aleksandra  :)

 

Zawieszenie było jednym z kryteriów, jakie brałem przy wyborze marki samochodu. I właśnie tęsknota za twardym zdecydowała, że po 10 latach jazdy pugiem powróciłem do Opla ... i padło na Monię. 

Twarde zawieszenie kojarzy mi się z bezpieczeństwem. Oprócz tego, że takie lepiej trzyma się nawierzchni, to również nie pozwala na naszych drogach zasnąć za kierownicą  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr.mikusz

Witaj

Ja jezdzilem do tej pory tylko autami z automatycznymi skrzyniami biegów.

Mam takie pytanie dlaczego sprzegło w 1.6 chodzi luźniej niż w 1.4T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupuj smiało, świetne autko do jazdy po mieście :) Kupujesz z salonu czy używany? W razie czego polecam portal x x x x x x

Jest to strona specjalizująca się w pomocy osobom kupującym samochody z wadami technicznymi oraz prawnymi (np. w umowie sprzedaży). Gdyby np. sprzedawca ukrył takie wady przed Tobą lub auto miało wady samo w sobie to zawsze można się poradzić. Po wypełnieniu formularza otrzymasz darmową analizę problemu oraz ewentualną wycenę jego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Miałem zarówno 1.6XER jak i obecnie A14NET, więc też swoje powiem. 
Po pierwsze, skrzynia w 1.6 jest strasznie krótka, 5 bieg w 1.6 jest porównywalny z 4 w 1.4T czyli około 4500 obr przy 140km/h. Po drugie 1.6 wcale oszczędniejszy nie jest - poniekąd wynika to z tego, że aby Mokka jako tako jechała to trzeba było trochę depnąć, a moment obrotowy 1.4T pozwala oszczędniej przyspieszać na tym samym poziomie odpychania się. O kwestii serwisu się nie wypowiem, bo auto zostało rozbite przy stanie licznika 8000km i uznano szkodę całkowitą (jednak polityka PZU i spółki, że auto wystawia się na platformę i sprzedaje doprowadziła do tego, że ktoś ten samochód użytkuje...). Niby 1.6 prostszy konstrukcyjnie (bez turbo i dwumasy) zapowiada spokojną eksploatacje, ale jak widać nawet to nie jest prawdą. No i różnica w cenie zakupu chyba 5000 zł - moim zdaniem nawet kosztem wyposażenia warto zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKos wspominałeś o częstych wymianach rozrządów w silnikach 1.6. XER 115 KM, czy to jakaś wada fabryczna ?? Jakieś ewentualne porady jak tego uniknąć ??

 

30 tyś. to troszkę szybko jak na rozrząd ... A może po prostu były to jakieś trefne/pechowe egzemplarze ??

 

Mam RM 2015 zakupiony w grudniu 2014 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o częstych wymianach rozrządu, tylko kół zmiennych faz, które się sypią. To przypadłość, która jest efektem wymian oleju co 30 tys km lub jazdy typowo miejskiej na krótkich odcinkach i niedogrzanym silniku, a także bardzo ważnych rzeczy często lekceważonych przez użytkowników auta: poziomu oleju i jego jakości (chodzi o stosowanie olejów z dolnych półek jakościowych).

30 tys km na koła to nie jest standard - napisałem tylko, że to był REKORD jeśli chodzi o rozwalone koła zmiennych faz rozrządu. Najczęściej 80-100 tys km padały. Częściej wydechowe niż ssące, nie wiem czemu. 

Proponuję jako lekarstwo: wymieniać olej co 10 tys km i jeździć na DOBRYM oleju, a szczerze mówiąc GM-owski Dexos jest raczej kiepski. Ja zalałem Castrol Edge, uważam, że to minimum jakościowe do silnika, który ma długo służyć i nie sprawiać kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności