Skocz do zawartości

Zakup Opla Mokki 1,6 115 koni silnik benzynowy


Gość bibo1

Rekomendowane odpowiedzi

Super informacja, jako że nie jestem mechanikiem a zjadaczem drogi bez znajomości budowy silników samochodowych, serdecznie dziękuje za odpowiedź ...

 

Takie forum to podstawa ...

 

Raz jeszcze dziękuję za poradę ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując - olej silnik 10 tys - jak najbardziej zrozumiałe

 

Olej skrzynia - około 60 tyś.

 

a co z rozrządem ?? co ile tyś. 40, 50 czy 60 lub 80 tyś.??, oczywiście Mam na myśli wymianę (jak rozumiem paska nie łańcucha) ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem ostatnio przed 2 tygodnie astrą z tym silnikiem i byłem miło zaskoczony, chociaż słyszałem, że w Mokce nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macjan2016

Uwielbiam takie teksty że silnik 115 KM i 155 Nm nie daje rady, hehe. Ciekawe czym jeżdżą ci sprinterzy? A jeszcze nie tak dawno, w słusznie minionej epoce, FSO Polonez miał 75 KM , 16 sekund do setki i był uważany za ekstra brykę. A tak na poważnie 6 miesięcy jeżdżę Mokką z silnikiem 1.6 i uważam że jak na miasto to świetnie się spisuje, i ze świateł nie ruszam ostatni hehe! A spalanie 7.5 l/100 km też akceptuję. To nie samochód wyścigowy a tym bardziej terenowy. Idealny na miasto, a i po trasie też śmiga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie rzecz ujmując wychodzi na to, że nie jeździłeś żwawym autem (bez urazy - to nie jest atak).

Możesz wierzyć na słowo, ale różnica między 1,4T a 1,6 w Mokce to jest kosmos i 1,6 sprawia wrażenie, że ledwo jedzie. Ponad 2,5s różnicy w przyspieszaniu do setki niby nic... ale na pusto. Załadowane zmieni się diametralnie.

Być może jeździsz w pojedynkę, po w miarę płaskim terenie, ale załaduj komplet osób i jedź w góry... Jak popiłujesz auto to będziesz wiedział, co mam na myśli.

Nie powinno się mierzyć kategoriami "jeżdżę sam i jest super". Nie każdy w ten sam sposób wykorzystuje auto.

Pomimo, że mam 1,4T to uważam, że chyba jest to absolutne minimum do Mokki i nawet ten silnik jest za słaby - powinien być też w ofercie 1,6T 180kM.

Jechałem załadowany na maksa za granicę i powiem tylko tyle, że w wielu momentach brakowało mu pary. Żeby nie było niedomówień: 90% moich jazd to miasto... i jeżdżąc na pusto po mieście jest bajera - zrywne, szybkie, dynamiczne, bez kompleksów zawalidrogi :)

Powołujesz się na Poldka i jego 75kM?

Spoko... Poldek ważył 1100kg. Mokka ma ze 200kg więcej. To takie 2 karki z tyłu albo 3 normalnej postury pasażerów. Wiesz już co mam na myśli? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności