Skocz do zawartości

P0171


JarrcioDDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy/porady. Mam Buick Encore rok 2018 wersja kanadyjska z silnikiem 1,4 turbo 140KM, automatyczna skrzynia biegów. pojawia mi się błąd P0171. wymieniono przepływomierz, zawór turbiny, przewód podciśnienia, jestem po sprawdzeniu szczelności na specjalnej aparaturze i..... nic. błąd pojawia się i czasami po kilku dniach znika. nie mam spadku mocy ani zawirowań z obrotami. wkurza mnie ten błąd. pomóżcie jak się go pozbyc? ostatnio mechanik stwierdził, że problem może być w długoterminowym składem mieszanki (zbyt uboga?). czy np. chiptunig i zwiększenie mocy może poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj nieszczelności dolotu. Rura odmy kolektor-turbina, zawór par paliwa EVAP, membrana w pokrywie zaworów lub jakiś wężyk podciśnienia na kolektorze.

 

Na przyszłość użyj wyszukiwarki a nie baw się w lenia - jest kilkadziesiąt tematów o P0171.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem. Wszystko to o czym piszesz sprawdzone. :( nie znam się na tym ale mechanik podpinający komputer mówi jedynie że nie podoba mu się wykres długoterminowego doboru mieszanki. Od 2 miesięcy szukamy problemu i nic. Dlatego napisałem od nowa o tym błędzie bo wszystko to sprawdzone. Jak myślisz może zmiana softu coś da? Powtarzam mechanik mówi że czasami wyskakuje poza jakąś granicę z jakimś parametrem o setne części procent i po jakimś czasie wywala błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta LTFT dlugoterminowa pokazuje prawidłowość mieszanki i wskazówkę czy mieszanka jest bogata czy uboga.To jest za mało aby postawić diagnoze,a jeżeli mechanik korzysta z programu na ELM to nic wiecej nie zobaczy w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JarrcioDDD napisał:

Jak myślisz może zmiana softu coś da?

Guzik

 

4 godziny temu, JarrcioDDD napisał:

mechanik mówi że czasami wyskakuje poza jakąś granicę z jakimś parametrem o setne części procent i po jakimś czasie wywala błąd. 

Taaaaaaa jasne.

Korekty krótkoterminowe i długoterminowe książkowo mogą się zawierać w zakresie +/- 10% a błąd wywala po przekroczeniu ok. 25% więc nie wiem gdzie i jakie setne % mu wychodzą poza.

1. zmienić mechanika

2. znaleźć takiego, co ma MDI i poprawnie potrafi zdiagnozować i ustalić przyczynę.

Wymienianie gratów po kolei to NIE JEST naprawa. Powinno się wziąć diagnoskop na jazdę i na podstawie wskazań poszczególnych czujników ustalić, gdzie leży problem.

 

 

4 godziny temu, JarrcioDDD napisał:

Dlatego napisałem od nowa

Można dopisać się w istniejącym temacie. Skutek będzie taki sam - temat pójdzie do góry i będzie widoczny u każdego jako świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

WItam wszytskich i proszę o poradę. Podczepiam się do tematu bo mam powracający błąd P0171 w nowo zakupionym oplu mokka 1.4 T 140KM z przebiegiem 70tys. Wymienione świece, pokrywa zaworów z odmą, filtr powietrza. MAF czysciutki, silnik równo pracuje, nie rwie, nie ma spadku mocy, żadnych oznak anomalii. nie mam juz pomysłów. Błąd oczywiście sygnalizuje kontrolka żółta check engine. czasami sama gaśnie ale zawsze powraca. po skasowaniu powracała po przejechaniu około 10km ale po wymianie pokrywy wróciła dopiero po 170km (ciekawe). Druga sprawa to przy prędkosci  w zakresie 100-110km/h auto wchodzi w jakies wibracje. jesli jade wolniej lub powyzej 110km/h to wszystko jest ok. czy to koła niewyważone czy może coś innego? Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zawór grzybkowy w kolektorze ssącym do sprawdzenia

2. rura dolotowa z zaworkiem zwrotnym z dolotu turbiny do sprawdzenia

3. EVAP do sprawdzenia

Wibracje mogą wynikać z szarpania - na ubogiej mieszance silnik może się tak zachowywać. Najpierw usunąć jedno potem szukać drugiego a nie wszystko naraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności