Skocz do zawartości

P0171


JarrcioDDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odgrzewam bo temat nadal aktualny. Po 2 miesiącach normalnego użytkowania auta (zupełnie żadnych anomalii) i sprawdzeniu przepustnicy, zaworka evap, wymianie 1 sondy lambda ciągle powraca błąd P0171. Nie wiem zupełnie o co chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak był sprawdzany evap?

dokładnie nie wiem, mechanik się zarzekał, ze ok.

2. Czy ktokolwiek sprawdzał membranę odmy w pokrywie?

tak, nawet 2 razy, najpierw założono nową pokrywę (zamiennik), później zmieniono na używany oryginał i żadnej poprawy

3. Czy robiono test szczelności dolotu?

Tego dotąd nie zrobiono. Czy taki test sam dam radę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nic nie wiadomo. Widzę też, że wiedza skromna, skoro takie pytania padają.

Może najrozsądniej jest powiedzieć mechanikowi co ma zrobić, jak jest pizda.

 

Strzałkami zaznaczyłem, co trzeba sprawdzić pod kątem szczelności. Rurka odmy ma zaworek i ma przepuszczać tylko w jedną stronę. Rurka może być pęknięta bo jest z ciulatego plastiku zrobiona, trzeba bardzo dokładnie ją sprawdzić.

 

 

opel-mokka-14-274290-17e31de75d7,0,920,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie będę sprawdzał i napisze o efekcie. Jako że zagadki mnie lubią (bez wzajemności) mam jeszcze pytanko. Jak to możliwe że po podmianie przepływomierza na zimnym silniku po odpaleniu od razu włączył się wentylator na chłodnicy? pomyślałem ze może walnięty to wróciłem do poprzedniego i po ponownym uruchomieniu wentylator już się nie włączył. Przepływomierz ma coś wspólnego z wentylatorem? da się jakoś sprawdzić czy on w ogóle włącza się wtedy kiedy trzeba (oprócz opcji czekania na postoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adamo napisał:

Jak to możliwe że po podmianie przepływomierza na zimnym silniku po odpaleniu od razu włączył się wentylator na chłodnicy?

Zauważył odpięcie czujnika IAT i MASS. Tak się zawsze dzieje. Zabezpiecza silnik przed przegrzaniem jak zgubi jakikolwiek czujnik temperatury, z którego korzysta silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 20:00, ArKos napisał:

Zauważył odpięcie czujnika IAT i MASS. Tak się zawsze dzieje. Zabezpiecza silnik przed przegrzaniem jak zgubi jakikolwiek czujnik temperatury, z którego korzysta silnik.

Ok rozumie ale zmieniłem tylko przepływkę na inny egzemplarz. nie uruchamiałem silnika bez czujnika. wynika więc z tego że ta "nowa" padnięta? wiem przynajmniej że wentylator sprawny, pytanie tylko czy czujnik temperatury wody sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d..pa. sorki za język ale mam już dość. Błąd P0171 nieustająco powraca. Wymieniłem  elektrozawór par paliwa. O dziwo tym razem zanim check powrócił minelo 2 dni zamiast pol godziny jak to zwykle bywalo. Nie mam już pomysłów i cierpliwości. Dziwna sprawa bo już byłem pewny że tym razem pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności