Skocz do zawartości

Paliwo. Na czym jeździcie?


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tematu skłoniły mnie doświadczenia w zakresie paliwa.

Jeździłem cały czas na PB95. Zużycie w mieście 7.5-7.7 litra.

9894e07ce9e5ca1d.jpg

 

W tym roku pojechałem do Niemiec. Tam też tankowałem ichnią PB95. Auto całkiem inaczej jechało, zdecydowanie mniej paliło.

Tak mnie kopnęło w czajnik, jak ostatnio byłem na stacji i zatankowałem BP Ultimate, bo akurat była dostawa PB95 i dystrybutory nie lały tej benzyny.

Co się okazuje?

Auto spala litr mniej. Mało tego, mamy już chłodniej na zewnątrz, rano ledwo kilka stopni - nie to co w lato. Pomimo tego 6.5 litra w mieście, co jest dla mnie szokiem.

Ktoś sprawdzał np V-Power albo inne paliwa? Jeździ ktoś na czymś innym niż PB95?

20151007_181500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W polsce leję 98 i tak sie trafiło że zawsze na orlenie, na zachodzie europy 95 (w niemczech z 5% bioetanol czy jak to się zowie). Po przebiegu 6200 km średnia spalania to 7,4 l/100km, tyle że 4,600 po autostradach średnio 130km/h, Z prędkością 130km/h spalanie w granicach 8l/100km, obliczone według tankowania bo mam ubogi wyświetlacz i nie ma 2 trip-ów, chyba że czegoś nie wiem. Silnik 1,4 turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

ja leję 98 ... do silnika 1.6 benz. wydaje mi się ,że autko jest żwawsze. Jak zalałem na shell 95 fuelsave faktycznie mniej spalał ale też był wolniejszy.. może to tylko odczucie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jestem po przeczyszczeniu baku paliwa oraz linii paliwowej w moim aucie. Nie tankowałem na nieznanych stacjach, a wręcz przeciwnie tankowanie odbywało się na jednej z markowych stacji. Dodatkowo zaaplikowałem środek czyszczący wtryski.

 

Ostatnio miałem przyjemność luźnej rozmowy z Panią, która jest kierowniczką jednej ze stacji benzynowych Shell w Szczecinie. Pobierają paliwa z niemieckiej rafinerii w Schwedt. Ponieważ miałem wyczyszczony zbiornik postanowiłem zatankować paliwo Shell-a V Power Diesel. Paliwo to zawiera mniej siarki, jest uszlachetnione o dodatkowe środki smarne wewnętrzne elementy silnika a przez co osiągane średnie spalanie jest niższe. Oczywiście jest to kwestia techniki, bo i na V-power można osiągnąć gorszą normę niż na zwykłym paliwie. Auto inaczej chodzi, zachowuje się teraz zupełnie ciszej i jest bardziej dynamiczne. Nie zdążyłem sprawdzić jeszcze średniego zużycia, ale po zachowaniu auta wiem, że kolejne moje tankowanie odbędzie się na Shell-u.

 

Ostatnio zatankowałem auto służbowe V-power z tej samej stacji i póki w miejscu gdzie zawsze zapalała mi się rezerwa, teraz mam jeszcze jedną kreseczkę nad rezerwą. To jest ok. 100 km zapasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu (może z rok) jeżdżę na BP Ultimate 98. Nie tankuję innej. W mieście ciągle jeżdżąc mam poniżej 7l - najczęściej 6,7-6,8. Na Pb95 było to nie do zrobienia. 7,5-7,7 to było dobre spalanie i nie dało się niżej zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności