Skocz do zawartości

Paliwo. Na czym jeździcie?


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz pomyślcie sobie - gdyby nie było konieczności stosowania biokomponentów w paliwie. Dziś nawet te droższe paliwa muszą mieć z tego co wiem ponad 5,75% biokomponentów w sobie. A to znacząco sprzyja rozwojowi drobnoustrojów w bakach. Czyli mamy do czynienia między innymi z :

 

- pojawieniem się śluzu 

- wzrostem lepkości paliwa

- wzrost procesów korozyjnych

- zapychaniem filtrów, pomp paliwowych, wtryskiwaczy, zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Piotr_86KRK

Poważnie się zastanówcie nad tankowaniem na BP.

Rok temu w poprzednim samochodzie (Subaru Forester Diesel) zatankowałem do pełna na BP (jak zwykle) i pojechałem do pracy. Samochód stał na mrozie (-12 stopni) 8h. Po pracy wyjechałem na obwodnice Krakowa i tylko dzięki szczęściu nie zabiłem siebie i kogoś postronnego. Samochód przy 150km/h szarpnął i zgasł. Następnie laweta, ASO czyszczenie baku itd. diagnoza -paliwo zamarzło w 3/4 objętości baku. Na swój koszt robiłem badanie jakości paliwa, złożyłem reklamacje i o dziwo BP bez jakiej kol wiek zwłoki uznało moje roszczenia i zwróciło koszty.

Pomijając fakt że mnie spotkała taka sytuacja - ok zdarza się mogłem mieć wodę w baku jakiś syf czy inne badziewie które przyspieszyło krystalizację - tego dnia do ASO przywieźli 24 samochody które tankowały ON na BP... 

 

Po całej akcji, szef serwisu poinformował mnie że jak nie chce mieć w przyszłości problemów to tylko paliwa Shella ewentualnie Statoil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem jedną stronę na Shell V Racing Diesel 749 km zostało troszkę ponad 1 kreskę nad rezerwą. Drugą stronę zatankowałem w Krakowie Orlen Verva Diesel - przejechałem 668 km zostało ponad 1 kreskę nad rezerwą. Czyli tyle samo co na paliwie z Shell-a, lecz mniejszy przebieg. Jeśli chodzi o styl jazdy, myślę że podobny autostradowo-ekspresowy (A4 -> S3)

 

Szczerze mówiąc wcześniej nie zwracałem na to uwagi, od dziś zacznę tankować na Shell. Choć podejrzewam, że wszystko zależy też od źródła paliwa a więc od ajentów stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zapodałem w statoil 98 i powiem że przy silniku 1.6 115 KM czuć różnicę w pracy silnika, lekko dynamika się poprawiła, teraz zaobserwuję spalanie, na chwile obecną jest około 8,3 - na 95 nigdy nie spadało poniżej 8.7 - 8.9 ... tryb jazdy czysto miejski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Poczytaj w tym wątku na temat oleju w kontekście czy lać dexos2 czy dexos1 gen. 2.  Zwłaszcza nowsze wpisy.

Paliwo paliwem ale może jeździśz na niewłaściwy6m oleju. Poza tym czy ten Castrol jest z pewnego źródła? Z tego co czytam Castrol należy w Polsce do grona najczęściej podrabianych olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 3 rok na Castrolu i nic się nie stało  co 15 tys wymiana .Odnośnie benzyny to z tankowaniem jest różnie ale pomimo 56tys to nigdy nie miałem tzw stuków być może zassało ci wodę nie ma jazdy na rezerwie .Ile razy się widzi jak woda kapie z tłumika.a jak jest z obrotami czy nie falują, być może zanieczyszczona przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności