Skocz do zawartości

Koszty obsługi serwisowej związanej z użytkowaniem mojego samochodu Mokka X 1.4 B14NET 2017 r.


44mt

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiasz się słówek... Wiele osób błotnik nazywa nadkolem, bo jest nad kołem, wiele osób części nazywa "lewa czyli po stronie pasażera" bo patrzy na auto z przodu, wiele osób "dobija czynnika do klimatyzacji" pomimo, że to się tak nie da i trzeba całość procesu przeprowadzić.

Główny wątek markoni przedstawił zupełnie słusznie: przy zmianie kół jak i w wypadku pomylenia ich umiejscowienia, wymagane jest przeprowadzenie WYUCZANIA. Tak, proces ten w diagnoskopie GM GDS nazywa się WYUCZANIE.

Nie rozbijajmy gówna na atomy, to nie ma sensu. Ważne jest, abyśmy znali sedno sprawy nie zagłębiając się aż tak bardzo w szczegółowe nazewnictwo techniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.02.2022 o 21:00, ar2r napisał:

Zastanawiają mnie dwa rodzaje wydatków. Siedmiokrotnie wykonano kalibrację czujników ciśnienia w oponach (TPMS). Po co to robiono?

Dolano ponad 2 litry płynu chłodniczego. Skoro dolano tyle płynu to znaczy, że układ chłodniczy był nieszczelny. Powinno się ją usunąć przy pierwszym stwierdzeniu braku płynu a nie dolewać płyn co jakiś czas.

Wymianę kół przeprowadzano poza ASO - po każdorazowej zmianie kół komputer nie wyświetlał ciśnienia opon, dlatego też przeprowadzano kalibrację TPMS; w okresach między przeglądami zauważalne były ubytki płynu chłodzącego; przy przebiegu 74965 km ujawniono rozszczelnienie zbiornika wyrównawczego chłodnicy wody; w tym miesiącu wybrałem się na V PRZEGLĄD TECHNICZNY i VII PRZEGLĄD LPG - szczegóły strona 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 12:40, 44mt napisał:

Wymianę kół przeprowadzano poza ASO

Wymieniałeś całe koła czy same opony? Nie uwzględniłeś tych kosztów w swoim wykazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 12:40, 44mt napisał:

Wymianę kół przeprowadzano poza ASO - po każdorazowej zmianie kół komputer nie wyświetlał ciśnienia opon, dlatego też przeprowadzano kalibrację TPMS; w okresach między przeglądami zauważalne były ubytki płynu chłodzącego; przy przebiegu 74965 km ujawniono rozszczelnienie zbiornika wyrównawczego chłodnicy wody; w tym miesiącu wybrałem się na V PRZEGLĄD TECHNICZNY i VII PRZEGLĄD LPG - szczegóły strona 1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 16.02.2022 o 21:27, markoni napisał:

Co to znaczy siedmiokrotnie czy w czasie jednego przeglądu  czy za cały czas użytkowania  zdjęcie jednego koła wiąże się z kalibracją całości . Ja za pierwszym razem nie skalibruję kół dopiero po trzeciej lub czwartej próbie,  czujniki słabną w miarę lat auta a było tak że pierwsze koło zasygnalizowało kierunkowskazem i klaksonem i przy drugim stop mam zawsze w zapasie drugą baterie te amatorskie programatory są lichej jakości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności