Skocz do zawartości

świszczacy/piszczący nawiew


Gość dafca81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Witam,

uporał się już ktoś z tym tematem świszczącego nawiewu. W mojej mokce piszczy i świszczy tylko przy włączonej klimatyzacji lub włączeniu nawiewu na szybę czołową. Po wyłączeniu klimy ustępuje piszczenie dochodzące spod schowka pasażera. W ASO stwierdzili, że brak czynnika ale w żaden sposób mnie to nie przekonuje gdyż ewidentnie słychać że sprężarka chodzi i po wciśnięciu zaworka do napełniania słychać "psiknięcie ". Pomimo włączenia klimatyzacji zimne powietrze nie dmucha.

Może miał ktoś taki przypadek przede wszystkim męczy mnie to piszczenie. Samochód 2 m-ce po gwarancji :-(   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO stwierdzili, że brak czynnika ale w żaden sposób mnie to nie przekonuje gdyż ewidentnie słychać że sprężarka chodzi i po wciśnięciu zaworka do napełniania słychać "psiknięcie ". Pomimo włączenia klimatyzacji zimne powietrze nie dmucha.

Jeżeli mówią w ASO, że brak czynnik, to nie prościej nabić? Będzie widoczne "czarno na białym" ile brakowało.

A czemu sprężarka ma nie chodzić choćby przy niskim poziomie czynnika? ... a zimne nie dmucha, pewnie złośliwe (jak ja)

 

Proponuję wciskać zaworek do skutku i liczyć ile razy "psiknie". Wtedy na pewno będzie pusto.

 

BTW

 

A może kolega się tak przedstawi? Taki staroświecki zwyczaj tu mamy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napelnieniem klimatyzacji to nie jest tak łatwo. Jeśli auto ma 2 lata to dziwne żeby czujnika brakowało.

Czujnik do naszej klimatyzacji jest bardzo drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym problemem jest pisk dochodzący spod schowka po włączeniu nawiewu na szybę czołową lub włączeniu klimatyzacji, a twierdzenie ASO, że to przez brak czynnika jakoś mnie nie przekonuje. W sprawie czynnika czy jest czy nie ma jestem umówiony na poniedziałek ale po dwóch latach eksploatacji raczej powinien być, samochód bez przygód 20 tys km.  Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Dopuszczalne są ubytki czynnika w ilości 10% rocznie, czyli np. z 500 gram w układzie, ma prawo po roku "ubyć" 50 gram i jest to zjawisko normalne, wynikające z degradacji czynnika.

Przebieg ma tu drugorzędne znaczenie tak samo, jak w kwestii degradacji oleju silnikowego. Nie trzeba jeździć, ale po roku i tak trzeba wymienić, bo traci pewne właściwości.

Kwestia kolejna: ASO może mieć rację co do faktu, że czynnika może nieco brakować. To, że włącza się sprężarka nie oznacza, że w układzie jest właściwa ilość czynnika. Może go być mniej, włączy się, ale klima nie będzie tak wydajna, jak w wypadku pełnej ilości. Często też spotyka się zjawisko piszczenia/syczenia/szumu w okolicy wymiennika klimy w kabinie, czyli właśnie za schowkiem ku środkowej konsoli. Oznacza to, że z uwagi na sporo niższe ciśnienie w układzie, czynnik tam obecny ma "za dużo miejsca" i podczas rozprężania się w chłodniczce generuje taki odgłos.

I ostatnie: Mokki mają czynnik nowego typu, czyli R1234yf. Wymiana czynnika w takim układzie to kilkaset złotych. Cholernie drogi jest ten czynnik, więc jeżeli auto wyszło już z gwarancji, to niestety może zaboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności