Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 8.11.2019 o 19:27, Tomek350 napisał:

Witam i przepraszam  ze ta późno odpisuje Miszkoo od tego czasu zrobiłem w 4 miesiące 10000 km  i wymieniam olej  Przyjechałem do Polski pojechałem do mechanika który  zajmuje się takimi sprawami zabrał mi mokke na jakieś 15 minut wyjechał z garażu i powiedział tak .Następny z wrażliwym słuchem i jak chcesz to ci wymienię nowy na nowy rozrząd  u powiedział zrób jeszcze100tys i przyjedź do mnie to ci w tedy wymienię Powiedział lej olej z aprobatą dexos2 i co 10 tys wymieniaj Bo naciągacz łańcucha jest hydrauliczny  i wrażliwy na zużyty olej 

W innym wątku Jaki olej do 1.4 T ustalono, że do silnika 1.4T mają być lane oleje dexos1 gen. 2. Temat był tam wałkowany przez 2-3 lata i ewoluował od dexos2 do właśnie dexos1 gen.2. Chyba chodziło o to, że producent zmienił zalecenia dla tego silnika. ASO też leje obecnie GM dexos1 gen.2

Piszesz, że masz silnik zalany dexos2. Czy tak jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vitoldo napisał:

W innym wątku Jaki olej do 1.4 T ustalono, że do silnika 1.4T mają być lane oleje dexos1 gen. 2. Temat był tam wałkowany przez 2-3 lata i ewoluował od dexos2 do właśnie dexos1 gen.2. Chyba chodziło o to, że producent zmienił zalecenia dla tego silnika. ASO też leje obecnie GM dexos1 gen.2

Piszesz, że masz silnik zalany dexos2. Czy tak jest OK?

Witam tak jeżdżę na dexos2  bo mam symbol silnika b14NET  z 2015 roku i  taki olej miałem zalewany w serwisie vauxhall  teraz wymieniam sam 2 raz zalałem dexos2 castrol edge 5 w 40  może się mylę dexos 1 gen. 2 jest do nowszych silników B14XFT  .  pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ArKos napisał:

Było na forum, że od 2017 GM zaleca stosowanie Dexosa1 do KAŻDEGO turbodoładowanego silnika benzynowego. Chodzi o zapobieganie zjawisku LSPI. W A14NET/B14NET też pękają tłoki - rzadko, ale się zdarza.

Arkos jak to jest właśnie bo pęka od spalania stukowego , które występuje w silniku z bezpośrednim wtryskiem czyli sprawa nie powinna dotyczyć a\b14net\nel bo mają wtrysk pośredni,  ja już zglupialem bo sam stosuje dexox2 millesra i nie wiem czy zostać czy jednak dac dexos1 ,dlaczego to pęka? Mógłbyś coś od siebie wytłumaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ostatnio na wymianie oleju został wlany Castrol 5W30,od tego czasu mam wrazenie ,ze silnik glosniej pracuje.czy to może być spowodowane nie odpowiednim olejem? pacjent Mokka 1.4 T   2013r. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności