Skocz do zawartości

Dodatkowe wyposażenie auta.


umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Mokki.

Mam kilka pytań na początek odnośnie wyposażenia auta. W ofercie kupna jaką przysłali mi z salonu jest napisane w specyfikacji iż auto wyposażone jest w zestaw naprawczy opon z kompresorem. Poniżej dodatkowo iż auto, za dopłatą 400zł, posiada koło zapasowe. Kiedy przyjechałem do domu spostrzegłem iż schowek na kompresor po prawej stronie jest pusty. Nie wyobrażam sobie by moja żona była w stanie zmienić 18" koło , dlatego cieszyliśmy się z zestawu naprawczego. Ktoś pisał iż oba zestawy się wykluczają . Niby czemu? Dopłaciłem za koło, ale z zestawu nie rezygnowałem. Czy mam szanse dostać ten zestaw?

Nie znalazłem też ani trójkąta, ani gaśnicy, ani apteczki. W poprzednim aucie miałem to wszystko.

Nawigacja też nie jest specjalnie aktualna. Można sprawdzić jaką mam wersję?

Według specyfikacji na stronie Opla, w wersji Cosmo podgrzewane fotele i kierownica powinny być w standardzie ( czarna kropeczka ) Dlaczego więc musiałem dopłacić?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo zaczynam się trochę martwić.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto, za dopłatą 400zł, posiada koło zapasowe. Kiedy przyjechałem do domu spostrzegłem iż schowek na kompresor po prawej stronie jest pusty. Ktoś pisał iż oba zestawy się wykluczają . Niby czemu? Dopłaciłem za koło, ale z zestawu nie rezygnowałem. Czy mam szanse dostać ten zestaw?

Ja pisałem. Tak ma być. Albo zestaw nap[rawczy, albo za dopłatą 400zł koło dojazdowe z wyposażeniem. Jest to w specyfikacji szczegółowej i tak się to odbywa w wypadku KAŻDEGO produkowanego Opla, czy to Mokka czy Insignia czy jakiekolwiek inne. Zapytaj w dziale części, ile kosztuje dojazdówka, komplet kluczy z lewarkiem i pianka. Samo koło 550 netto. Klucze z lewarkiem niecałe 3 stówy. Wiesz już teraz, dlaczego nie ma zestawu naprawczego a za koło dopłaciłeś tylko 4 stówy?

 

Nawigacja też nie jest specjalnie aktualna. Można sprawdzić jaką mam wersję?

Czytaj forum. Jest temat o nawigacji i na jego podstawie magisterkę można zrobić.

 

Według specyfikacji na stronie Opla, w wersji Cosmo podgrzewane fotele i kierownica powinny być w standardzie ( czarna kropeczka ) Dlaczego więc musiałem dopłacić?

Bzdura. W standadzie podgrzewane są - owszem, ale skórzane. Dopłata bodajże 7 koła, a w półskórze nie jest to standardem.

 

zaczynam się trochę martwić.

Teraz?

A kto odbierał samochód z salonu? Dlaczego nie sprawdzono tego w chwili odbioru? Gaśnica i trójkąt są obowiązkowym wyposażeniem każdego sprzedawanego nowego auta, więc dealer dał ciała, a teraz Ty za to zapłacisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy wyklucza sie z kołem zapasowym wg oferty Opla.

To, że nie dali trojkata apteczki to brzydko z ich strony. Dwa razy kupowałem Opla i dwa razy dostałem.

 

Nawigacje masz navi 950 czy 650? W obu przypadkach w nowych autach mapy powinny byc już aktualne, jeśli chodzi o aktualizacje jako dodatek bedzie ona w drugim kwartale - koszt około 650 zł.

 

Ja mam Cosmo i nie miałem w standardzie podgrzewanych foteli ani kierownicy ale to sie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi to 950. Czy jest jakaś opcja by sprawdzić datę ostatniej aktulizacji?

 

Czy to normalne że kiedy włączę podgrzewanie kierownicy to robi się ona tylko ledwo ciepła? Nie oczekiwałem i zaraz będę mógł gotować na niej jajka na twardo,ale ciepło jest ledwo odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi to 950. Czy jest jakaś opcja by sprawdzić datę ostatniej aktulizacji?

 

Czy to normalne że kiedy włączę podgrzewanie kierownicy to robi się ona tylko ledwo ciepła? Nie oczekiwałem i zaraz będę mógł gotować na niej jajka na twardo,ale ciepło jest ledwo odczuwalne.

Mój kolega kupił Hyundaia Tuscona i osobiście sprawdzałem  w nim to podgrzewanie (moja Mokka nie ma). Na początku tak jak piszesz ledwo ledwo. Dopiero po ok 4/ 5 min kierownica  robi się dobrze ciepła. Czyli chyba tak ma być.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jak dojadę do pracy to po 20 minutach wcale lepiej nie jest. Muszę złapać kierownicę w innym miejscu by przekonać się czy w ogóle grzeje. Jakaś kicha te podgrzewanie . Chyba że popsute.

Nie panowie.Jak jest podgrzewanie kierownicy (ja mam jeszcze siedzeń) to grzeje prawie natychmiast i po okolo dwóch,trzech minutach muszę wyłączyć bo w ręce prawie parzy.Mam Cosmo RM 2016 i było w standardzie nic nie doplacalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za koło dojazdowe 16" w ASO krzyknęli z vatem prawie 800 zł ( czas oczekiwania około 7-10 dni), warto poszukać w necie, nówki z anglików chodzą po 400-450 zł

zestawy naprawcze ( podnośnik, klucz ) kupiłem nówke za 180 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za koło dojazdowe 16" w ASO krzyknęli z vatem prawie 800 zł ( czas oczekiwania około 7-10 dni), warto poszukać w necie, nówki z anglików chodzą po 400-450 zł

zestawy naprawcze ( podnośnik, klucz ) kupiłem nówke za 180 zł

Na alegro kupilem nowke z demontarzu dojazdowke za 400 zl + 20 dostawa,podnośnik i klucz w sklepie motoryzacyjnym 60 zł takie jakie mają być do mokki.ten sam podnośnik na allegro ale że napisane że do mokki kosztuje 100zl a w sklepie ,to samo,ten sam, 45zl.Widzę że nawet napis robi cenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności