Skocz do zawartości

Stuk przy wrzucaniu biegu


donatelo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

...W sumie ten głuchy stuk to chyba nic strasznego, ot efekt akustyczny (tak przynajmniej sobie wmawiam ;) ). Ale wychodzi na to, że co któreś wrzucenie jedynki ciężko wybiera bieg i po wybraniu (nie zawsze, ale jednak) jest efekt jakby lekkiego pełźnięcia w przód (jeżeli nie trzymam nogi na hamulcu, to auto delikatnie poruszy się do przodu). Czy ktoś z forumowiczów również zauważył u siebie taki objaw? Dla przypomnienia, chodzi o silnik 1.4 i 6-biegową skrzynię.

Mam tak samo:/

Tj. głuchy stuk podczas wrzucania jedynki (pedał sprzęgła maksymalnie wciśnięty) jest sprzężony z lekkim szarpnięciem auta. Gdy jest na równym i bez hamulca to szarpnie te kilka mm.

Wybaczcie jeśli pytanie jest głupie, jestem laikiem;)

Co może być przyczyną?

-brak nadstanu płynu w przekładni?

Mokka 1.4T 2015 6biegów ~50 000km bezawaryjnego (tfu, tfu) przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usterki takie jak np. wpadająca w rezonans osłona "gdzieś pod silnikiem", którą zawsze(!) przy około 1,2 - 1,3tyś obr/min słyszę od około miesiąca, albo ten nasz stuk i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki.

Dopóki nie wpływa to na nadmierne zużycie samochodu i jest to taki nieirytujący uprzykrzacz to nawet bym tego nie ruszał. Gorzej jeśli przez takie niedogodności cierpi auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Butcher2150

Czy ktoś już zdiagnozował ten stuk przy wyrzuceniu biegu? Po kilku dniach obserwacji u mnie wygląda to tak, że owy odgłos pojawia się tylko po pracy skrzyni na luzie ze zwolnionym sprzeglem. Czyli np. Zatrzymuje się, wrzucam luz, puszczam sprzęgło, dalej kiedy chce ruszyć... wciskam sprzęgło, lewarek na pierwszy bieg i wtedy jest stuk. W żadnym innym momencie się to nie dzieje. Również kiedy wrzucam luz i nie zwalniajac sprzęgła ponownie pierwszy bieg nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś diagnozowałem i w tym konkretnym aucie. Wychodzi na to, że TTTM. Nie zdąży wałek wyhamować i leciutko pociąga do przodu, stąd stuknięcie. Wymienione było kompletne sprzęgło i z pewnością nie jest to jego wina.

Centrala nie widzi problemu, tak ma być, koniec bajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności