Skocz do zawartości

Stuk przy wrzucaniu biegu


donatelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ArKos, bardzo małą mam wiedzę ale trochę marek samochodów w swoim życiu miałem.Auta użytkowałem po kilka lat, do jednych trzeba było więcej dokładać, do innych mniej, nigdy nie miałem kłopotów ze skrzynią biegów.Opla Mokkę kupiłem bo mi się podoba, jest to pierwszy opel i ostatni.W tak krótkim czasie użytkowania prawdo podobnie szykują mi się bardzo duże koszty remontu skrzyni biegów. o ile w Twoim przypuszczeniu ten głuchy  stuk przy włączaniu pierwszego biegu to sprzęgło to szykuje się kolejny wydatek. Ale do tego dojdziemy po wyciągnięciu skrzyni.Mokka ma 14 tysięcy przebiegu i już kilka poważnych wydatków.Nie wiem jak będzie dalej,czytając posty naszych koleżanek i kolegów , z tym autem jest bardzo dużo kłopotów, nie liczni albo się nie przyznają albo faktycznie nie mają kłopotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni jest coś takiego jak przesuwki. Sztuk 4. Zależnie od tego, jaki bieg ma być, to pod działaniem lewarka się przesuwają i to jest ten klik przy wrzucaniu biegu. M32 jest skrzynią, w której mechanizm zmiany biegów pracuje głośno i jest to normalne.

Tak narzekasz na wydatki... a co takiego się stało, na co wydałeś pieniądze?

Przecież gwarancja jest chyba?

Ludzie na forum piszą o problemach, ja też pisałem i to wbrew pozorom sporo, a od 2 lat (tfu tfu!) nic się nie dzieje - powyłaziło co miało i spokój. Myślisz, że w innej marce będzie lepiej? To się grubo mylisz...

Mokka nie jest kłopotliwa, w każdym razie nie wykracza ponad jakiś standard. Kłopotliwa to jest Insignia, której posiadania nie życzę nawet wrogom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest kłopotliwe to zależy. Dwa serwisy ASO nie potrafią od roku usunąć skrzypienia odchodzącego z okolic pedału... dodatkowo wymieniany był wentylator nawiewu bo się zatarl. Ostatnio wymieniana była pompka sprzęgła. Wcześniej miałem astra też nowke sztukę i wymieniłem w niej za 250 zł jakiś element turbiny i coś tam przy wentylatorze i to wszystko przez cały okres użytkowania auta. W mokce jednak więcej problemów. Do tego w mokce dochodzi słynne rdzewiejacy układ wydechowy. Jutro jade na kanał sprawdzic swoją póki jeszcze gwarancja jest.

Dodam tylko tyle że znajoma pół roku przedemna kupiła insignie. Sprzedała ja 2 miesiące temu i przez 4 lata nic w niej nie robiła. A.jeszcze była w dieslu. A niby taka awaryjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gwarancja już się skończyła więc wszystkie  koszty biją po kieszeni.Okej fsw może mi to umknęło.Jedno muszę przyznać Mokka wszystkie minusy nadrabia swoją bryłą, swoim wyglądem. Pomimo kłopotów  ze skrzynią nadal mi się podoba.Tak jak ArKos napisał ,mam nadzieję że kłopoty się skończą i zostanie tylko przyjemność z jazdy.Na chwilę obecną czekam na  mechanika skrzyń biegów, wróci z urlopu i zabieram się za swoją skrzynię.Można zrobić jeszcze  kilka tysięcy ale nie mam pewności że skrzynia się nie posypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tragizujesz z tą skrzynią. Co by nie było, jak by nie było, to po takim przebiegu nie ma opcji, aby konieczny był remont skrzyni. Wydaje mi się, że albo jesteś przewrażliwiony albo niewłaściwie interpretujesz zachowania skrzyni. Oby mechanik był z tych uczciwych i szczerze powiedział co jest, a nie lecąc na kasę stwierdził konieczność wymiany "wszystkiego".

Ja bym zweryfikował stan skrzyni gdzie indziej - choćby pojechałbym do ASO i za stówkę upewnił się co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciał ArKos  abyś miał rację,po diagnozie mechanika spróbuję jeszcze diagnozy w ASO,wtedy wyciągnę wnioski,albo sumienna regulacja a jak nie pomoże to  remont do którego jestem przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności