Skocz do zawartości

Rejestrator jazdy - jaki odpowiedni wybrać ?


visera

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jak ktoś ma dylemat jaki rejestrator wybrać polecam stronę wideorejestratory.info . Dużo ciekawych porad.

A na stronie sklepu jak się wybierze jakiś model można zobaczyć nagranie z kamery w normalnej jakości a nie jak na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Ja mogę polecić 70mai Dash Cam Pro https://www.70mai.com/en/dash-cam-pro/

Kamera jest gabarytowo niewielka co akurat dla mnie jest wielką zaletą. Ma rozdzielczość 2.5K ( 2592 × 1944  albo  2560x1440). Do wyboru kompresja H.264 i H.265. Naprawdę bardzo dobra jakość obrazu.

Kąt widzenia to 140 stopni i jest wystarczający. Obraz jest więc nieco "wygięty" ale to wynika z zasad optyki. Przy tak szerokokątnym obiektywie ten efekt jet raczej niemożliwy do uniknięcia.

Sterowanie głosowe przez kilka prostych komend (zrobienie ekstra zdjęcia, ekstra nagranie zdarzenia, włączenie/wyłączenie ekranu).
Fajne jest mocowanie na folii elektrostatycznej. Zamontowałem kamerę po prawej stronie lusterka dzięki czemu jest niewidoczna z fotela kierowcy i nie rozprasza uwagi. Obiektyw jest bardzo blisko osi auta.

Wbudowany hotspot Wi-Fi, zgrywanie zdjęć przez apkę na smartfon i dalej na komputer. Konfigurowanie kamery przez Wi-Fi z apki.

Ekran jest mały 2" ale dla mnie to nie ma znaczenia bo oglądanie ujęć ma sens jedynie na smartfonie a w zasadzie wyłącznie na komputerze. Wg mnie kamera im mniejsza tym lepsza. Liczy się jakość obrazu i funkcje.

Do dokupienia jest moduł GPS (ja na razie nie mam) i wtedy wyświetla dodatkowo prędkość i położenie. Wtedy też dostępne są dodatkowe funkcje m.in. ADAS. Taka funkcja zupełnie nie jest mi potrzebna, i tak bym jej nie włączył bo nie wierzę w sens posiadania takich udogodnień.

Pliki wideo są duże, 2 minutowe nagranie "waży" ok. 330 MB. Poniżej link do filmiku, który zamieszczam jako przykład (trzeba wybrać rozdzielczość 1440p).

https://youtu.be/oz9KHSrrflA

Kabel przyłączeniowy jest odpowiedniej długości. Udało się go ładnie upchnąć w podsufitce, lewym słupku i podłączyć do bezpiecznika zapalniczki pod deską rozdzielczą.

Wsparcie producenta to nie jest jakiś szał ale wypuszczane są nowe wersje firmware i nowe wersje aplikacji. Na forum użytkowników (https://int-bbs.70mai.com.cn/?index-1.htm) coś się dzieje więc problemy rzadko pozostają bez odpowiedzi.

 

Jak na razie moja ocena kamery to 10/10.

 

2019-11-11 15.34.16.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności