Skocz do zawartości

opony zimowe


janos

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2018 o 21:46, Kaminga3 napisał:

A czy zimówki  215/60/R17 zamiast letnich 215/55/R18 byłyby dobre czy byłaby jakaś niezgodność?

 

Przestaję łapać ... musisz kolego określić jaki rozmiar felg Ciebie interesuje.

Dla opony ****/**  R 16 felga 16"; 

dla 215/60 R 17 felga 17"

dla 215/55 R 18 ... 18"

itd.

Jest dopuszczalna  różnica w wysokości profilu opony , wtedy występują niewielkie rozbieżności w prędkości rzeczywistej do wykazywanej na liczniku, ale R opony musi być zgodny z rozmiarem felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Mam pytanko. W dniu wczorajszym zakupiłem w końcu Opla Mokkę i niestety nie było w komplecie zimówek, a na 18 calowych felgach aluminiowych są założone kilkuletnie opony letnie w średnim stanie, więc choćby nie było zimy, to i tak musiałbym je wymienić.

Z racji tej, że nie mam też żadnych innych felg , a tym bardziej w rozmiarze 16, to zastanawiam się, czy w moim przypadku nie lepiej będzie zainwestować w lepsze opony całoroczne i miałbym na jakiś czas spokój.

 

Znalazłem na Oponeo takie opony i chciałbym wiedzieć, czy one będą dobre do Mokki i czy ktoś może mi je polecić?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-quadraxer-2-suv-215-55-r18-99-v-xl#287028379

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie na stronie Oponeo znalazłem jeszcze taką treść: "Kleber Quadraxer 2 SUV to opona całoroczna klasy średniej, przeznaczona do samochodów wyposażonych w napęd na 4 koła", a ja mam Mokkę bez napędu na 4 koła, ale myślę, że to chyba nie będzie jakiś problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.11.2020 o 18:00, wojtasek napisał:

W opisie na stronie Oponeo znalazłem jeszcze taką treść: "Kleber Quadraxer 2 SUV to opona całoroczna klasy średniej, przeznaczona do samochodów wyposażonych w napęd na 4 koła", a ja mam Mokkę bez napędu na 4 koła, ale myślę, że to chyba nie będzie jakiś problem?

 

Auta z napędem 4x4 zachowują się zupełnie inaczej , szczególnie w diametralnie ekstremalnych warunkach, jeżdżę tylko takimi od ponad 15 lat i używam w nich zawsze opon AT całorocznych z zadowoleniem .

Z własnego doświadczenia uważam, że to może być PROBLEM  dla aut z napędem 2x4, w których dobra zimówka to PODSTAWA BEZPIECZEŃSTWA..

 

Bezpieczeństwo to podstawa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności