Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
Gość kamil_balcerowski

A w manualnej skrzyni 6-biegowej (1.4T, skrzynia bodaj M32) warto wymieniać olej? W serwisie na moje pytanie odpowiedzieli, że GM sam w sobie nawet nie zaleca, olej wymieniamy tylko w przypadku napraw... 
Przejechane mam teraz 46.780km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

W każdej warto. 60.000km/5 lat.

No to przy następnej wymianie oleju (60.000km) wymienię i powołam się na Ciebie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzą, że nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni.

Możesz powołać się na biuletyny techniczne, w myśl których w Oplu nie przewiduje się wymiany a IDENTYCZNE skrzynie w Chevrolecie już się przewiduje... Dla nich lepiej zarobić kilka tysi na naprawie skrzyni niż stówkę na wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Powiedzą, że nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni.

Możesz powołać się na biuletyny techniczne, w myśl których w Oplu nie przewiduje się wymiany a IDENTYCZNE skrzynie w Chevrolecie już się przewiduje... Dla nich lepiej zarobić kilka tysi na naprawie skrzyni niż stówkę na wymianie oleju.

Powiedzieli ostatnio, że te felerne łożyska wytrzymują około 150-200 tyś km, ale wymiana oleju nie ma w ogóle wpływu na żywotność skrzyni, bo owe łożyska są hermetyczne i smarowane własnym smarem... wtf od kiedy stan oleju nie ma wpływu na żywotność skrzyni? :o 

nie no, jeżeli co 60.000km zalecacie wymianę, to tak zrobię, bez wdawania się w polemikę słowną. Dzięki! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 owe łożyska są hermetyczne i smarowane własnym smarem...

Możesz im zaproponować, żeby poszli do pasmanterii, kupili sobie metr grubej i mocnej gumy, a potem pierd**lnęli się w łeb.

Łożyska w skrzyni są otwarte, stożkowe, rolkowe, bieżnia jest wprasowana w boczną obudowę skrzyni a druga na wałek. Łożysk w bocznej obudowie jest 3 o ile pamiętam. I dam się wykastrować, że nie są hermetyczne bo je wymieniałem.

 

EDIT

Znalazłem... nawet na forum zamieściłem jak wyglądała w środku rozpierniczona skrzynia M32 - http://forum.opel24.com/topic/69972-skrzynia-biegow-m32-lozyska/page-2

Na poniższym zdjęciu widać 2 łożyska, trzecie rozpieprzone - została tylko bieżnia wewnętrzna na wałku.

 

post-363-0-49654800-1420044133.jpg

 

Możesz wydrukować im to zdjęcie a potem spytać, czy mówią o oplowskiej skrzyni, czy coś im się przyśniło. Nie znam skrzyni, która ma hermetyczne łożyska - one MUSZĄ być smarowane i chłodzone olejem, bo nie wytrzymają obciążenia.

Pieprzą głupoty i udają mądrych - ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos czyli w m32 pierwsza wymiana oryginalnego oleju kiedy by była najsensowniejsza i na jaki olej zmienić? mam już ok 3 tyś przebiegu, za jakieś 3-4 tyg będę miał ponad 3 tyś i wtedy planuje zmienić olej w silniku i opony od razu już na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności