Skocz do zawartości

NC plus - ktoś ma i ma problem?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma NC+ i zafajdany multiroom z dekoderem SAGEMCOM DSIW74.

Szału dostaję.

Dekoder po wymianie, pilot po wymianie, zasilacz po wymianie, a problemy nadal te same. Albo zero reakcji na pilota i się nie włącza, albo jak się włączy to natychmiast się wyłącza, albo jak się włączy, tpo nie reaguje na pilota, albo jak się włączy, to na ekranie "brak sygnału".

Po prostu qrwa mać. Nie mam siły do tego gówna. Telefony do BOK guzik dają, bo złotym lekarstwem jest reset czyli wyłączenie z prądu i włączenie. No kurna chata, przecież to nie jest standardowa obsługa, czyż nie? Co drugi dzień mam skakać po krześle i resetować to gówno? Może zaklęcia szamańskie mam odprawiać przed wzięciem pilota do ręki?

Macie podobne problemy? Ktoś to może rozwiązał jakoś? NC+ ma w dupie i niczym się nie przejmuje. "Nasi ludzie pracują nad rozwiązaniem problemu" i 3 tygodnie ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z obawy przed właśnie takimi akcjami zrezygnowałem z Multi Roomu. Stwierdziłem, że mam jeden główny telewizor gdzie jest NC+ i jego miejsce jest w salonie. Oraz skromniutki telewizorek w pokoju w którym śpie, tak na "dośpienie" 

 

Jakoś 2 lata temu, może ciut więcej doszedłem jednak do wniosku, że wolę zupełną ciszę i nawet tych sypialnianych 24 naziemnych kanałów nie włączam. Gdy natomiast leci jakiś interesujący problem a mnie już ściąga na spanie, wówczas korzystam z nagrywarki w dekoderze i dokańczam program w najbliższym wolnym terminie.

 

Jest naprawdę święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie mam multiroomu, ale ostatnio miałem inny problem z ich usługami.. Został mi obiecany "prezent" za przedlużenie umowy, a dostałem go po 3 miesiącach.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam multiroom nie wiem jaki mam dekoder ale takich problemów nie mam. Mam inny: pilot od nc+ nie obsługuje głośności i tylko głośności (pozostałe funkcje działają) tzn. ikona na tv pojawia się ale nie działa fizycznie: głośność sterować trzeba pilotem z tv. Po zgłoszeniu problemu klasyka: wymiana dekodera i pilota i co? było dobrze 2 tygodnie i problem wrócił. Teraz już się przyzwyczaiłem i odpuściłem.

ArKos w twoim przypadku chyba zaprosiłbym na wizję lokalną przedstawiciela nc+ (kogoś z technicznego) i niech działa do skutku na ich koszt - w końcu masz gwarantowaną poprawność działania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos jestem w nc+ i posiadam dwa tunery SAGEMCOM każdy inny typ. Na obu minimum raz na kilka dni reset przez wyłączenie z prądu. Pomimo kilku aktualizacji przez okres użytkowania zero poprawy. Biuro obsługi tylko propozycje na wymiany na nowy tuner ale SAGEMCOM. Stara zasada "Mamy cię" na dwa lata a później zobaczymy ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragonite2

Ja zrezygnowałem z oferty tej firmy, teraz mam inną :) Nie chce nic polecać bo wiadomo :) ale akurat NC+ u mnie się nie sprawdzał, może za duże obciążenie haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że dekoder bynajmniej NC+ w stanie czuwania pobierają ponad 20W ? Mam TurboBox-a, ale kiedyś z ciekawości sprawdziłem ile prądu ucieka w stanie czuwania z listwy telewizyjnej i przerażenie moje nastało, gdy ujrzałem, że całość TV+dekoder+amplituner idzie ok. 32W/h. Sprawdzając kolejno urządzenia, okazało się, że największe zapotrzebowanie na energię ma właśnie dekoder NC+.

 

Zaraz odpaliłem Google, lecz po wynikach stwierdziłem, że to jest normalne. Dla mnie jednak okazało się zbyt dużo.  Zważywszy na to, że LED-owe oświetlenie salonu przy 20W sprawia dyskomfort zbyt mocnego światła wieczorową porą oraz krótko przeliczając okazuje się, że hipotetyczne roczne zapotrzebowanie dekodera w stanie czuwania to: 175 kWh. (24x20x365) co daje w pewnym uproszczeniu o ponad 100 zł roczny rachunek za energię większy. 

 

Dla niektórych jest to mało, dla niektórych dużo. Ale dla porównania dodam, że telewizor ok. 50 calowy w stanie pracy pobiera w technologii LED od 32-55W (sprawdzone na Panasonic) 

 

Zainwestowałem w listwę z wyłącznikiem i przyzwyczaiłem się gasić całą listwę, gdy nie planuje w najbliższych godzinach oglądać TV. Bardzo często gasząc ją koło godziny 24:00 włączam dopiero po powrocie z pracy tj. koło 18:00

 

Podsumowując:

Owszem, ktoś może stwierdzić, iż jeśli kogoś stać na płacenie abonamentu za telewizję NC+ to powinien liczyć się z dodatkowymi kosztami energii - ok zgadzam się, ale skoro mam oddawać puste kWh rocznie wolę kupić listwę i przyzwyczaić się do nawyku gaszenia jej podczas dłuższej nieobecności. 

 

Warto zwrócić uwagę na "dłuższą nieobecność" gdyż pełne włączenie dekodera nc+, który był wyłączony od zasilania trwa ok. 60 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem kiedyś NC+, boże, nigdy więcej. Dekodery działają, albo nie, zależy od "humoru", zasięg satelity fatalny, wystarczył lekki deszcz i już nic nie dało się obejrzeć. Umowa się skończyła, to im podziękowałem, bo są niepoważni. Wszystkie zgłoszenia olewają.

Przeczekaj i każ im spadać. Ja mam teraz światłowodową telewizję i święty spokój. I płacę mniej i problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności