Skocz do zawartości

Odbiór auta z salonu


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 7 miesięcy temu...

Naszła mnie dziś refleksja. Przypomniałem sobie taką dziwną sytuację w salonie samochodowym. Kiedy odbierałem samochód i już wszystko niby posprawdzałem. Odpalam a tutaj niestety bardzo przykra niespodzianka żyd przez duże Ż. Zapytałem dlaczego nie ma paliwa w aucie. Mój sprzedawca powiedział mi, że obok jest stacja i mogę sobie zatankować (Opel HORNET Wrocław faktycznie graniczy ze stacją benzynową LUKOIL, która nie cieszy się dobrą sławą) na co ja powiedziałem, że nie tankuję na tej stacji i temat się w sumie urwał. Wiadomo człowiek troszkę podpalony nowe auto i się nie kłócił jakoś do stacji 5 km dojechał. Ale ogólnie sytuacja bardzo dziwna kupujesz auto za 70 klocków i nie zaleją ci paliwa za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w fabryce zalewają 5 litrów. Oczekujesz, że specjalnie dla Ciebie pełny bak będzie?

Są określone ilości płynów eksploatacyjnych. 2 litry psika, 5 litrów paliwa, reszta płynów zgodnie z pojemnościami układów no i koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To liczymy:

Dodatkowe 5 litrów = ok. 25zł

W fabryce w Gliwicach na dobę zjeżdża z taśmy ok. 800 samochodów. 800 x 25 = 20000zł... NA DOBĘ. Miesiąc ma 30 dni x 20000 = 600000zł. 12 miesięcy x 600000 = 7200000zł

Wiesz co to jest 7 milionów 200 tysięcy złotych rocznie - nawet dla producenta?

Nie zadawaj więcej pytań, na które odpowiedź jest oczywista i moim zdaniem w pełni logiczna... To jest Opel za 70 tysięcy a nie Rolce Royce za 3 miliony...

VW Audi Seat BMW Mercedes i inni też wlewają w zbiornik ledwo-ledwo. Wyluzuj i nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem astra w 2010 roku i też pusty zbiornik. W mokce w 2014 roku to samo.

Dla mnie to był problem bo odbierałem samochod w innym mieście niż mieszkam i szukałem stacji. Rozumiem podejście producenta. Ale salon mógłby np. proponować przed odbiorem auta wołania np dodatkowych 5 l benzyny z wybranej stacji. Nawet odpłatnie. Na pewno byłoby to dobrze wi1dziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram  Stuffa a ile są warte wszystkie auta produkowane przez Opla. Ile kosztuje auto opuszczające zakład ,a ile zarabia diler/ Te 10l to nie majątek dla dilera.a 70 000 to też dużo dla kupującego. Robiłeś w ASO i wiesz jakie sztuczki stosują. Może dla przyszłych nabywców weżcie sobie karnisterek z 5l paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności