Skocz do zawartości

Odbiór auta z salonu


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Diler zarabia "na czysto" na sprzedaży auta 1000-2000zł. Cena Astry J wyjeżdżającej z fabryki w Gliwicach to ok. 37500zł z wliczonym zyskiem dla fabryki. Cena salonowa obejmuje cenę fabryki + wszystkie zasrane podatki i akcyzy. Wszystko w temacie.

Idźcie do VW czy innego dealera - też głęboka rezerwa w zbiorniku. Dajcie sobie przetłumaczyć, że wszystkie koncerny tak robią, bo jak pokazałem w wyliczeniu są to gigantyczne pieniądze w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Normalna sprawa. 

 

BTW, ale może nie całkiem. Swego czasu, przez lata swoje litery ubierałem w levisy. Jednak nadejszła taka chwila, kiedy poczułem się zdradzony przez spadkobierców Levi Starussa. W czy rzecz? Ano w ... szlufkach. "Obraziłem się" na nich, kiedy przestały być osiągalne z siedmioma. Uznałem, że płacąc za nie i tak nie małą kasę (wcześniej za dolce, po pierestrojce w PLN) chcą mnie skubnąć jeszcze o te dwie nędzne szlufki ;)

 

O 5 l benzyny się gniewać nie będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ArKos ale Twoje argumenty mnie nie przekonują. Ja rozumiem gdyby to 5 litrów było w momencie wyjazdu z salonu było by to do zaakceptowania. Jeżeli ja wsiadam do auta i nie wiem  czy w baku są dwa litry czy może 1 to już jest problem. Zapewne gdybym powiedział przy odbiorze że chcę więcej paliwa to by mi zatankowali. Po prostu o tym nie pomyślałem. Wyliczasz koszty tankowania tylko jak to w handlu koszty i tak zawsze ponosi kupujący :). A przez zysk na czysto rozumiesz zysk końcowy dla właściciela salonu? To i tak całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę, że z salonu wyjeżdża kilka aut dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 przez zysk na czysto rozumiesz zysk końcowy dla właściciela salonu? To i tak całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę, że z salonu wyjeżdża kilka aut dziennie.

Niby całkiem nieźle, ale koszty utrzymania obiektu + trzeba ludziom zapłacić (a jest ich sporo) i aż tak kosmiczne kwoty nie są. Diler żyje z serwisu a nie ze sprzedaży aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler żyje z serwisu a nie ze sprzedaży aut...

Z tym że jak nie będzie sprzedawał to nie będzie miał co serwisować. Sprzedaż nowych aut ->Serwis gwarancyjny ->Serwis pogwarancyjny ->Sprzedaż części wszysto to musi się zazębiać inaczej można gasić światło i zamykać lokal...ekonomia.

Dbając o zadowolenie klienta aby mógł bezstresowo dojechać do domu warto doliczyć mu do i tak nie małego rachunku 25 zł i nalać dodatkowe 5 literków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak nie będzie sprzedawał to nie będzie miał co serwisować. Sprzedaż nowych aut ->Serwis gwarancyjny ->Serwis pogwarancyjny ->Sprzedaż części wszysto to musi się zazębiać inaczej można gasić światło i zamykać lokal...ekonomia.

Dbając o zadowolenie klienta aby mógł bezstresowo dojechać do domu warto doliczyć mu do i tak nie małego rachunku 25 zł i nalać dodatkowe 5 literków.

Karnisterek trza wozić a czy paliwo nie wietrzeje bo nieraz auta stoją gdzieś na placu nawet pół roku.Paliwo niezbyt świeże ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności