Skocz do zawartości

OPEL MOKKA 2013


Gość stereo5072

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stereo5072

Witam. Dzisiaj moj znajomy zakupil opla mokke  2013 r 1,7cdti, wraz z nim  sprawdzalem to auto, okazalo sie, ze strasznie glosno w srodku chodzi czym to jest spowodowane, az takim slabym wygluszeniem? Jest to automat.  Przy dodaniu gazu w srodku az sie jechac nie da szczegolnie po przekroczeniu 2,5tys obr.  Apropo niektore mokki maja naped 4x4 staly czy zalaczany automatycznie ? Gdzie co jak.  Prosze mi to wyjasnic, bardzo tego potrzebuje, Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupił przez internet ? Rozpakował jak przyszła i stwierdził ze w środku słychać prace diesla?

A teraz na poważnie, ktoś kupuje auto bez jazdy próbnej, bez czytania opinii? Skoro tak, to jeszcze wiele przed nim niespodzianek.

Napęd na tylną oś załącza się automatycznie kiedy następuje taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stereo5072

Nie wie Pan jaka sytuacja była więc bez zartów :) Auto bylo kupowane za granica, jazda testowa byla , lecz po placu komisu ponieważ nie mial zakupionych jeszcze wtedy szyldow, tzn rejestracji wiec nie moglismy wyjechac na droge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba popatrzeć pod auto, zobaczysz mechanizm. W Oplach system napędu na wszystkie koła jest wyposażony w elektroniczne sprzęgło wielotarczowe zamontowane w obudowie mechanizmu różnicowego tylnej osi. Tarcze sprzęgła obracają się w kąpieli olejowej, a czas reakcji modułu sterującego płynną regulacją siły blokującej jest liczony w milisekundach.

Z Twoich postów wynika że kupiliście pojazd i nie bardzo wiecie co posiada w wyposażeniu, wpisz tutaj VIN i wyświetli Ci się wyposażenie:

http://opelvindekoder.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

/.../ jazda testowa byla , lecz po placu komisu ponieważ nie mial zakupionych jeszcze wtedy szyldow, tzn rejestracji wiec nie moglismy wyjechac na droge. 

To i tak jak kupowanie kota w worku, bo nie miało to wiele wspólnego z jazdą próbną. Przestroga dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć Panowie.

Jestem świeży na forum, więc witam się ze wszystkimi. :)

 

Wykorzystam istniejący temat, może ktoś na niego trafi i trochę mną pokieruje.

Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że w moim "gospodarstwie domowym" Pani Żona posiada prawo jazdy, ale jak się pewnie domyślacie, wszelkie technikalia są Jej obce. Wszelkie techniczne sprawy są na mojej głowie. ;) 

Z ogromnym prawdopodobieństwem pod koniec sierpnia staniemy się posiadaczami Opelka Mokka z 2013 roku, wersja Cosmo z jakimiś dodatkami typu kamera cofania. silnik 1.6 benzynka.

Jestem zapalonym rowerzystą i wiem, że Opel ma swój patent z bagażnikiem montowanym w tylnym zderzaku. Nasz egzemplarz niestety tego nie ma. Moje pytanie. Czy mogę zamontować taki bajer? Może znacie koszt? A może zamontować hak i kupić jakiś bagażnik Thule czy innej firmy?

 

To pierwsze z wielu pytań. :) Jako nie jeżdżący "ekszpert-teoretyk" będę Was pewnie męczył moimi wątpliwościami.

 

pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Płyta podłogowa bagażnika jest całkowicie inna.

 

 

Jest to jedyne wyjście.

Tego się obawiałem, ale też spodziewałem się że tak będzie. :( Liczyłem, że uda się przyoszczędzić. Opcja hak+bagażnik to pewnie 2,5K PLN.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności