Skocz do zawartości

OPEL MOKKA 2013


Gość stereo5072

Rekomendowane odpowiedzi

Boże... albo mam zły dzień, albo zrobiłeś się od pewnego czasu niereformowalny.

Ja o kozie, Ty o wozie.

Odkąd najarałeś się na renówkę, nagle mokka zrobiła się be i fe.

Zaklinanie rzeczywistości? Ale to żartujesz teraz?

Nie chcę być niemiły, ale irytuje mnie coraz bardziej wyciąganie argumentów na siłę, aby tylko udowodnić, że mokka cierpi na jakieś stałe przypadłości dotyczące usterek na skalę masową...

LPG nie tylko mokka - to problem globalny KAŻDEGO auta z LPG, bo dupy dało Landi Renzo wypuszczając taką kiłę, a GM dał dupy montując tą kiłę w autach. Cierpią też astry, corsy, insignie - wszystko, co ma fabryczne LPG, więc pucowanie tego tylko do mokki jest nie fair i zdecydowanie przekłamuje obraz rzeczywisty.

Ja kończę polemikę, bo nie lubię się powtarzać. Dla Ciebie 2-3 takie same przypadki (vide fotele czy wentylator) to już masówka i trzeba to traktować w skali problemu globalnego. Świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Renowki też mają swoje problemy. Jakie to ma znaczenie. Sorry ale dbając pedantycznie o auto i bywać raz na miesiąc w serwisie to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc obiektywnie przez pryzmat wcześniejszych moich nowych samochodów to Mokka przy nich to padaka ( pomijając Cinqecento ).

1. Cinqecento 700, lata 1998 - 2000, przebieg 25 tys km, ciągłe problemy gaźnikiem Aisan ( wiadomo co to za wynalazek )

2. Skoda Fabia 1,4, lata 2000 - 2008, przebieg 68 tys km, wymiana łączników stabilizatora po 12 tys i przeglądy.

3. Kia Ceed 1,4, lata 2008 - 2014 , przebieg 100 tys km, dwie wymiany łączników stabilizatora po 8 tys i 24 tys km, wymiana spryskiwacza szyby po 64 tys, wymiana akumulatora przy 95 tys i przeglądy.

4. Opel Mokka 1,6, lata 2014 -  , przebieg na teraz 49 tys km i tyle interwencji, że musiałbym je wszystkie zapisywać żeby zapamiętać min.:  wymiana zamka tylnej klapy, wymiana łącznika elastycznego wydechu ( znowu zaczyna grzechotać przy ruszaniu z klimą ), stuki w skrzyni przy wrzucaniu 1 i 2 ( ten typ tak ma ), skrzypienie kierownicy przy ostrym i powolnym skręcaniu w lewo ( serwis nie wie co jest trzeba samochód zostawić na dłużej ), piszczenie hamulców przy powolnym cofaniu ( ciągłe czyszczenie przez serwis pomaga na tydzień ), okresowe brzęczenie w drzwiach pasażera ( wg serwisu niemożliwe bo jest wytłumienia ) i teraz zaczęło jeszcze skrzypieć coś w oparciu fotela kierowcy. Pomijam duperele charakterystyczne dla Mokki 1,6 : dodatkowe odgłosy w komorze silnika ( okresowe syczenie, piszczenie, buczenie itp ), strasznie parujące szyby, ciepłe powietrze z nawiewów przy rozgrzanym silniku pomimo np 15 stopni na zewnątrz.

 

Najgorsze jest to, że zgłaszam usterkę do serwisu, umawiam się na termin, przyjeżdżam, jest diagnoza serwisu ale muszą zamówić części więc ustalony jest kolejny termin przyjazdu. Problem w tym że do serwisu mam 80 km w jedną stronę a np. blacharz do wymiany zamka klapy nie pracuje w soboty a w tygodniu tylko do 15 więc muszę brać urlop. Jest to dosyć upierdliwe.

 

Teraz mój syn zakupił Hondę Jazz  1330 cm3 z 2002 roku z Niemiec z teoretycznym przebiegiem 186 tys km i silnik ma lepszą kulturę pracy ( jest cichszy i bez dodatkowych odgłosów ) niż ten w Mocce. Znajomy mechanik, który doprowadzał Hondę do kultury powiedział że era dobrych samochodów skończyła się w latach 2006 do 2010 w zależności od marki i modelu. I to może być racja. Nie ważne co kupisz, bo będzie tak jak z lodówkami i pralkami - kiedyś 10 czy 20 lat to nie problem a teraz ledwo dolatają do końca gwarancji. Przecież trzeba utrzymać ciągły popyt - na tym polega kapitalizm.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności