Skocz do zawartości

OPEL MOKKA 2013


Gość stereo5072

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam bagażnik flex-fix kosztuje 3300,- (do tego inny zderzak zakładając, że dałoby się to zamontować) a Ty narzekasz na 2500? :D

3,3k PLN?? Pogięło ich?! :) Nie no, to w takim razie, faktycznie jakiś Thule i do tego montaż haka brzmi jak promocja. ;) W sumie mógłbym forsować opcję, że rower jeździ w środku z nami, ale mam obawy, że cierpliwość Pani Żony mogłaby się skończyć. ;) 

 

Dobra, to temat przewozu roweru zamykamy. 

Teraz pytanie z gatunku tych mocno ogólnych. Tak jak wspomniałem, sam nie jestem kierowcą, ale spada na mnie obowiązek dokładnego rozeznania się w temacie. Czy jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę w aucie z 2013 roku, z silnikiem 1.6 benzynka? Znam właścicielkę, wiem że przez te 5 lat auto było zadbane i nie było jakichś przygód...  Samochód miał wykupioną przedłużoną gwarancję i regularnie odwiedzał serwis. Z zeznań ciotki wynika, że w tym czasie samochód się nie psuł. Jednak mija 5 lat i wiadomo, że coś tam może zacząć się sypać. Stąd pytanie, na co szczególnie zwrócić uwagę? 

Jeśli to pomoże, dysponuję numerem VIN. 

Miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Twojej były takie przypadłości.

U mnie po 55.000 :

nie skrzypi pedał sprzęgła, nie mam problemów z wydechem bo był wymieniony przy 12.000km i wentylatory działają jak należy.

 

Może nie budujmy stereotypów z rzeczy, które zdarzają się jednostkowo. Równie dobrze mogę napisać, że ma zjebane ksenony bo wymieniali mi reflektor przy 1000km, bo ciekną uszczelniacze wału bo wymieniali mi przy 20.000 i kilka innych rzeczy...

 

Takie pisarstwo dla samego pisania odstrasza ludzi niepotrzebnie. Ty źle trafiłeś z jednym ja źle trafiłem z drugim - zdarza się we wszystkich markach i modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wszyscy na forum piszą o wymienianiu układu wydechowego. 

W oplu dowiedziałem się, że przypadłośc ze skrzypiącym pedałem sprzęgła jest im znana i wynika z zamonotwania jakiegoś kawałka plastiku, który obciera i po pewnym czasie skrzypi - jednak nie we wszystkich autach to się zdarza. 

W astrze wymieniali mi silnik wentylatora i tutaj też mi wymieniali silnik wentylatora, więc uważam, że na 2 samochody 2 wymiany tego samego elementu i obie w 3 roku eksploatacji za jednak usterkę która się powtarza. 

Celowo nie wymieniałem małych usterek, które nie występują u wszystkich, typu pompa pedału sprzęgła, sonda lambda, czy uszczelka drzwi...jednak jak na 3,5 roku eksploatacji to stanowczo za dużo.

 

P.S. a no i przepustnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem

 

przecież wszyscy na forum piszą o wymienianiu układu wydechowego. 

No bez przesady. Nie jestem "wszyscy" ;)  i wspomniałem gdzieś, że po dwóch latach wygląda jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój samochód był garażowany a i tak miał wymieniany wydech. to mega badziew. Jeśli nie wszyscy to bardzo dużo użytkowników o tym pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja nie mam za wyjątkiem tłumika ŻADNEJ przypadłości z wymienionych. Czy astra czy nie, że wentylator umarł, nie czyni tego chorobą samochodu a incydentalnym przypadkiem.

Pisałem wyraźnie: 

 

 

 

Może nie budujmy stereotypów z rzeczy, które zdarzają się jednostkowo. Równie dobrze mogę napisać, że ma zjebane ksenony bo wymieniali mi reflektor przy 1000km, bo ciekną uszczelniacze wału bo wymieniali mi przy 20.000 i kilka innych rzeczy...

 

Takie pisarstwo dla samego pisania odstrasza ludzi niepotrzebnie. Ty źle trafiłeś z jednym ja źle trafiłem z drugim - zdarza się we wszystkich markach i modelach.

 

Dlatego ponawiam prośbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokka cierpi na wiele usterek i wiele temu modelowi do bezawaryjnosci brakuje nie ma co zaklinac rzeczywistości. Ile osób pisze o problemach z lpg to też o czymś świadczy. Dodam że to fabryczny lpg

P.s. A fotela kierowcy nie wymieniłeś? Czy ktoś jeszcze na forum na ten materiał się skarżył? Chyba tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności