Skocz do zawartości

problem z Navi i napisy po polsku w Buick Encore


Gość Szuman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2020 o 11:19, Jaqob napisał:

Ja mam wsadzony lampy full LED. Nic nie trzeba przerabiać. Wkładasz i podpinasz wszystko jest na 12V od razu działają bez żadnych przeróbek modyfikacji. Działają dzienne i mijania żadnych problemów.

 

Czy dobrze rozumiem - lampy z żarówkami halogenowymi wymieniłeś na lampy w wersji full LED?

Czy orientacyjny koszt możesz podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bardziej z ciekawości, ponieważ mam I gen. i nie zamontuję LED, ale zastanawiam się czy po takiej podmianie te lampy nie oślepiają innych kierowców jadących z naprzeciwka?

Zaprojektowane do technologii AFL, więc wymagają innego, dodatkowego osprzętu do prawidłowej pracy. Domniemam, że po zamianie lamp, zasilane są wszystkie moduły LED jednocześnie, czyli również te do jazdy w trasie o dalekim zasięgu... Jak to wygląda w praktyce?

Mimo wszystko podważone dotychczasowe informacje, że niemizliwa, lub kosmicznie droga modyfikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to przegląd techniczny po sprowadzeniu auta przeszedl bo inaczej by nie zarejestrowali tego samochodu 🙂 więc światła tez sprawdzali czy nie oślepiają kierowców. O dziwo wszystko działa jak należy, jak włączam długie to świecą długie, jak kierunek to pali się tylko ta część ledow do jazdy dziennej zmieniając się w kierunkowskaz, jak jest jasno na zewnątrz to świecą się tylko ledy do jazdy dziennej jak zapada zmrok to zapalają się całe ledy. Nie ma tylko tych trybów co ma Polska mokka że można włączyć jakies tryby oświetlania turystyczny itp. Te Ledy mają jakieś silniczki wbudowane takie trybiki co można sobie je pokrecic ale wewnątrz auta żadnych przycisków do regulacji wysokości oświetlenia, nie wiem czy halogeny zwykle też miały jakiś system samopoziomowania czy coś ze wewnątrz nie ma nic do regulacji tej wysokości oświetlenia. Wydaje mi się że to działa bez problemu dlatego że nawet wersja z halogenami miała ledy do jazdy dziennej więc moduł jakiś sterujący tym jest ten sam, zasila te ledy do jazdy dziennej wraz z czujnikiem zmierzchu a dodatkowe 12V po prostu szło na światła mijania i tu nic się nie zmienia bo 12V idzie zamiast na halogen to na Ledy które są światłami mijania a załączając długie idzie po prostu kolejne 12V na dodatkowe ledy które służą jako długie, aczkolwiek po załączeniu długich  nie ma już jakiegoś szału w doświetleniu. Wiadomo jakby to były lampy matrycowe to by to nie miało prawa działać bo to tego potrzeba jest już kamera, laser i kupa czujników.

 

Mówię że tylko nie wiem co to jest ta mała kosteczka owinięta czarna taśma, ale mogę ewentualnie dopytać osoby która to podpinala. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie przy zwykłych lampach uruchomiłem te pokretło  od poziomowania lamp ;)
co do oślepiania nie widzę pwodów aby tak było... wystarczy dobrze ustawić lampy 

Kolego skąd jesteś jesli można wiedzieć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemk0 napisał:

ja u siebie przy zwykłych lampach uruchomiłem te pokretło  od poziomowania lamp ;)
co do oślepiania nie widzę pwodów aby tak było... wystarczy dobrze ustawić lampy 

Kolego skąd jesteś jesli można wiedzieć ?

 

Hejka ja okolice Rzeszowa a Ty ? A to pokrętło miałeś gdzieś na desce rozdzielczej cyz to jakoś dorabiales ? Bo u mnie w ogóle tego nigdzie nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miszkoo napisał:

Ja bardziej z ciekawości, ponieważ mam I gen. i nie zamontuję LED, ale zastanawiam się czy po takiej podmianie te lampy nie oślepiają innych kierowców jadących z naprzeciwka?

 

 

No u siebie lamp nie wymienisz bo ich nie było ale Hidy H7 możesz Ledowe założyć są już w tej chwili takie z homologacja. Chociaż poszukaj dobrze na eBayu czy Aliexpres nie wiem czy nie znajdziesz stuningowanych lamp do 1 generacji. Np. do Aveo T300 w USA z nazwą Sonic to na eBayu i później Aliexpres są co najmniej z 4 różne rodzaje gotowych lamp z ledami 🙂 Do mokki pierwsze lepsze znalazłem ale cena spora ale na pewno jest tego więcej może być dużo na eBayu.

 

Aby wyświetlić 【US $485.98  14%OFF | Światła led do stylizacji samochodu lampa czołowa dla buick encore reflektory 2013 2014 2015 buick encore głowica led światła H7 biksenonowe hid soczewki ksenonowe martwa wiązka】 na AliExpress z kodem #_UaJWH#, skopiuj całe zdanie i otwórz aplikację.

-17622691688148209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakob pokrętło kupiłem z europejskiej mokki...cały włącznik świateł ;)

i to pokrętło od regulacji lamp góra dół działa ...mój mechanik to podłączył
natomiast nie działa to osobne do przeciwmgielnych tył...tego nie da się podłączyć...trzeba by zmieniać moduł REC chyba

Ja z Gliwic więc do Rzeszowa daleko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 08:06, Jaqob napisał:

Hidy H7 możesz Ledowe założyć są już w tej chwili takie z homologacja

No właśnie, zastanawiałem się kiedyś nad tym, takie "żarówki" produkują też renomowane firmy... Ale trafiłem na kilka artykułów w prasie motoryzacyjnej z informacjami, że samochód/reflektor nie ma homologacji dla źródła światła LED i taka modyfikacja jest zabroniona.

Dodatkowo w przypadku jakiegoś wypadku/kolizji, ubezpieczyciel może się dopatrzyć takiej modyfikacji i odmówi wypłaty odszkodowania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem kilka takich artykułów i zrozumiałem to z grubsza tak: jeśli Twój samochód w wersji fabrycznej miał halogeny H7 to dołożenie dowolnych żarówek LED powoduje brak homologacji na taki zestaw. Fabryczne wyposażenie jest zakodowane w VIN więc wiadomo... nie pogadasz.

Więcej. Ponoć zdarzają się gorliwi diagności którzy to sprawdzają.

Więcej. Ponoć policja w Niemczech to kontroluje. Gdy im się nie spodoba jakieś auto które jasno  świeci a ich zdaniem nie powinno (mają chłopaki oko) to zatrzymują delikwenta do kontroli. Wynik jest smutny. Nie pamiętam czy zatrzymują dowód rejestracyjny ale chyba tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich :)

Pytanko mam.

Czy do buick encore rok 2017 z lampami przednimi full led podejdą bez problemu lampy full led z europejskiej mokki x? w sensie wtyczki i podłączenia bo wiem, że kształt i uchwyty to to samo jest.

Ostatnio słyszałem opinie od jednej osoby, że są dwa rodzaje lamp full led, prawda to jest?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności