Skocz do zawartości

problem z Navi i napisy po polsku w Buick Encore


Gość Szuman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak wyżej, zakupiłem Buicka Encore z 16r i chciałbym odpalić navi, oraz przeprogramować na jezyk polski menu i wszystkie komunikaty.

Proszę o pomoc

 

Pozdraiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

haha, ok. W pierwszej kolejność chciałbym wgrać menu i komunikaty w jezyku polskim miedzy zegarami tezke, tzn w km/h itp. W wersjach europejskich navi jest na pulpice tzn, przycisk Navi włącza się przy przyciskach obslugi menu.i radia do duzego wyswietlacza, u mnie jedynie na manetce od kierunkowskazu lewego przy kierownicy na ktorym jest przycisk "menu", a wtedu napis "navigation" jest tylko na wyswietlaczu miedzy zegarami, a nie jak powinnien być na dużym wyswietlaczu na desce rozdzielczej. Myślalem żeby kupić caly system navi od wersji europejskiej, ale nie wiem czy podejdzie , oraz tez czy bedzie potrzebny. Pierwszy raz mam mokke i nie za bardzo wiem jak się ją obsluguje jezeli chodzi o elektronike. Posiadam model z 13-16, przedliftowy X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: jeśli producent nie przewidział języka polskiego w oprogramowaniu (a założę się że Buick nie przewidział) to guzik zrobisz. Oprogramowanie oplowskie z pewnością nie podejdzie, bo programowanie radia czy zegarów (każdego sterownika auta) odbywa się online z serwera GM, a jak zdekoduje z VIN automatycznie Buicka, to nie da softu z Opla.

Po drugie primo: nawet nowy sprzęt nic nie da (pomimo kosmicznych pieniędzy, jakie trzeba będzie wydać na zakup - do Mokki radio to koszt ok. 4500-5000zł) bo nie dasz rady tego zaprogramować po polsku - patrz po pierwsze primo.

Po trzecie primo: z zegarami taka sama historia jak z oprogramowaniem radia i nawigacji

Po czwarte primo: trza było kupić nawet rok starszą Mokkę lub chociażby Chevroleta Traxa, tam jest polski, tam się da wszystko fajnie zaprogramować i pozmieniać.

Po piąte primo: pozostaje szukać niezależnych firm specjalizujących się w elektronice - radio, navi - zmiany języka i oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fatalne informacje mi podałes, myślalem że skoro to taki sam samochód jak mokka, to nie bedzie problemu ze zmiana na Polski, a tym bardziej z Navi.

Cóż cena i tak pozwala mi na wiele manewrów, bo samochód wyniósł mnie 50% wartości tego co w polsce. Dzieki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to taki sam samochód jak mokka, to nie bedzie problemu ze zmiana na Polski, 

Jakby był taki sam, to pisałoby Opel Mokka.

Sprzedaj z zyskiem i kup Mokkę albo Traxa. Jak nie daj boże zdechnie coś elektronicznego, to przyjdziesz do drobnych, bo NIE DA SIĘ zaprogramować do takiego auta żadnego używanego sterownika - tylko i wyłącznie nowe i tylko i wyłącznie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem, czy temat aktualny, ja na twoim miejscu zadzwoniłbym albo wysłał e-mail do autoflash Włodarski , chyba jedyna firma w Polsce która zajmuje się programowaniem Car audio do Opla, ja wgrywalem obsługę BT do radia (moduł BT do cd300 zamontowalem sam), na co opel nie wyraził zgody. W insigniach  często zmieniają zwykłe radio na navi. Yerry z formum insigni też pewnie by Ci pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu. Jeżdżę moim Buickiem Encore drugi miesiąc i zastanawiam się właśnie nad nawigacją. U mnie na środkowym wyświetlaczu między zegarami pojawia się napis nawigacja ale to chyba nie ta, która może gdzieś poprowadzić?? W menu auta nie znalazłem żadnej informacji, czy mam nawigację? Czy można w prosty sposób sprawdzić czy mam nawigację?? Jeśli np nie mam to czy można taką navi wgrać, uruchomić itp?? Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności