Skocz do zawartości

Montaż chlapaczy, przód i tył


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oni to robią to nie wiem, 

Schodzą z zysku. Jeśli mają zarobić na samochodzie np. 3000,- na czysto, to dając Ci za friko dywaniki za 200,- zarabiają 2800,-

Te wyprzedaże roczników czy grube gratisy na zachętę, to kasa dealera - ta, którą miał zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie to uważam, że chlapacze (zwłaszcza te tylne) powinny być obowiązkowym wyposażeniem auta (nowego i używanego). Nie ma to jak sytuacja w deszczu, gościu Cię wyprzedza i wjeżdża i cała szyba zamglona, bo nie ma chlapaczy (zawsze to byłby mniejszy odrzut:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem, zastanowiłem się i pojechałem do ASO. Kupiłem tylne chlapacze. Jeszcze tylko montaż. Mam nadzieje, że jest tak prosty jak piszecie. W sobotę jadę na działkę to się przymierzę. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest BARDZO prosty. Dokup sobie przody - uwierz na słowo, ale bez chlapaczy będziesz miał przednie drzwi uwalone aż po szyby. Pamiętaj, że z przodu są koła skrętne i w dodatku napędzające. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackof

Blotochrony dobra rzecz,w mokre dni auto czysztsze a i zima lepiej snieg z nadkoli i chlapaczy wygrzebac niz z pod calego nadwozia. Kiedys slyszalem wypowiedz goscia z aso mercedesa,ze obecnosc chlapaczy pogarsza zjawisko aquapalingu,dlatego oni nie polecali...w googlach nic takiego nigdy niedoczytalem.Czyzby woda mogla zacinac ponownie pod opone?Choc jak z przednich opon woda scieknie na jezdnie(nie ma rozbryzgu) to tylnie kola trafjaja na kaluze(wieksza ilosc wody niz normalnie zalega na jezdni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba merce tak mają ;)

Wystarczy się przyjrzeć drodze w czasie deszczu, jadąc za samochodem z chlapaczami. Raczej widać na asfalcie ślad po oponie bez wody, a nie nowouformowany chlapaczem ciek wodny. Wykorzystywałem to w czasie jazdy motorkiem kiedy złapał mnie deszcz. Wskakiwałem na ogon tira (szeroka opona) i tak mogłem jechać za nim nawet 120/h w silną ulewę, ale próba opuszczenia "ścieżki" mogła odbyć się poniżej 80/h , inaczej samobój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników chlapaczy :-)

Jestem właśnie po samodzielnym montażu kompletu chlapaczy (p+t). Na początku chciałem się skusić na montaż w serwisie, ale z powodu zbiegu okoliczności i braku czasu na montaż "od ręki" w serwisie wziąłem dwa kartoniki ze sobą do domu. Stosując się do wskazówek fsw zamocowałem chlapacze niczym szafkę z Ikea:-D Z prawej strony z tyłu również skopiowałem patent na otwór 4 mm, wkręt + łapka z przedniego kompletu.

Jeszcze raz dziękuję za powyższy temat! Wiele w nim cennych uwag i motywacji do spędzenia odrobiny czasu ze swoją Mokką i oglądania jej tym razem trochę z boku, trochę z dołu:-D

Dołączam się do stanowiska, że chlapacze powinny być na obowiązkowym wyposażeniu każdej Mokki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności