Skocz do zawartości

Nowy Opel MOKKA X - kilka pytań, dużo myśli :)


ert4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się na zakupem nowego auta, interesuje mnie SUV.

Ostatnio miałem przyjemność jazdy testowej nową Mokką X z roku 2018 1.4 turbo 140KM w automacie i bardzo mi się spodobała, ale mam kilka pytań:

 

1) Interesuje mnie wersja ze skrzynią w automacie, super komfort z jazdy, ale handlowiec mi powiedział, że jeżeli wybiorę automat to auto będzie trochę więcej paliło to prawda? Jak to wygląda? Jak z awaryjnością tej skrzyni automatycznej?

2) Auto będę głównie użytkował 90% miasto, 10% trasa...Czy wersja z silnikiem 1.4T 140KM z automatyczną skrzynią jest oki?

3) Jak jest z awaryjnością tych aut, silnikiem itp.? Jak blachy? Czy korozja tak szybko nie zje gdzieś od spodu? Jak wygląda dostępność części i ich ceny? Czy to jest drogie auto w eksploatacji i utrzymaniu? Dodam, że jestem bardzo czuły na stuki, cyki, kontrolki itp. i nie chcę jeździć co tydzień na serwis ;)

4) Jaka wersja wyposażenia Mokki X jest najlepsza?

5) Czy opłaca się brać przedłużoną gwarancję w salonie o 5 lat?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ert4 większość odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz tutaj na forum;)

Wiem bo szukałem sporo informacji w internecie i tutaj znalazłem większość.

1. Tak będzie trochę więcej paliło niż manual i skrzynia nie jest jakoś nad wyraz awaryjna. Jak będziesz dbał tak będziesz miał ;)

2. Według mnie tak

3. Silnik ma opinię bardzo dobrą jeśli chodzi o awaryjność. Nie ma też problemu z korozją auta.

4. Obecnie chyba ultimate jest najbogatsza

5 nie wiem ( może Arkos się wypowie)

ArKos możesz mnie poprawić jeśli jest inaczej;)

I odpowiedzieć na moje PW, które wysłałem do Ciebie 4 dni temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, trochę tak bo to tradycyjna skrzynia

2. Jedyna słuszna

3. Jest problem z rurą wydechową a reszta nie ma żadnego problemu z korozją

4. Ta która dla Ciebie jest najlepsza

5. Obowiązkowo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, że wcześniej nie używałem wyszukiwarki ;)

Na wszystko już znalazłem odpowiedzi...

 

Arkos, Czy możesz mi powiedzieć jak to jest z silnikiem 1.4T 140KM, chodzi mi o to, czy te same silniki były montowane w poprzednich rocznikach?

Jak to jest z produkcją bo ja to rozumiem, że im nowszy rocznik auta tym więcej jest poprawionych błędów silnika z poprzednich roczników? Czy dobrze to rozumiem?

Czy taka sama Mokka z rocznika 2013, ma taki sam silnik co ja kupując auto z rocznika 2018? I mogę mieć takie same problemy co ta Mokka z 2013?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki się nie zmieniają. Numery części są takie same, przynajmniej nie wychwyciłem innych.

Jedyne co, to A14NET sprzed 2012 roku (nie dotyczy Mokki bo ta od 2012 wychodzi) może mieć problem z zaworkiem zwrotnym kolektora. I to jest chyba jedyna część poprawiona przy silniku.

Skrzynia biegów na pewno jest poprawiona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stackburn napisał:

Mokka X ma chyba tylko B14NET...?

Nie. Jest B14NEL jeszcze 120kM. Wystarczy na stronie Opla w konfiguratorze zobaczyć.

 

3 godziny temu, Stackburn napisał:

generalnie to one czymś się różnią? .......... oprócz normy emisji spalin

Niczym. A14NET spełnia normy Euro 6. Przemianowali na B14NET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 16:42, ArKos napisał:

Silniki się nie zmieniają. Numery części są takie same, przynajmniej nie wychwyciłem innych.

Jedyne co, to A14NET sprzed 2012 roku (nie dotyczy Mokki bo ta od 2012 wychodzi) może mieć problem z zaworkiem zwrotnym kolektora. I to jest chyba jedyna część poprawiona przy silniku.

Skrzynia biegów na pewno jest poprawiona..

 

Warto czekać na Mokkę X z 2019r czy lepiej brać 2018r? Czy to nie ma znaczenia bo będzie to to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności