Skocz do zawartości

Nowy Opel MOKKA X - kilka pytań, dużo myśli :)


ert4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będzie to samo. Od 7 lat jest to samo ( z małym liftingiem kokpitu I lamp przednich) więc po co płacić za nowy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamawiałem nową mokke rocznik 2019, o 1500zł tańszą niz z 2018 r. Myślę więc, ze to stereotyp, ze starszy rocznik jest tańszy. Po prostu objęte były innymi promocjami, ja skorzystałem z grupy zawodowej (była też dla posiadaczy karty selgros) Poza tym pod zamowienie ma dokładnie co chcę, a na placu wybieram to co mają i trzeba iść na jakiś kompromis. A tak BTW, wiecie, ze to juz ostatni dzwonek by zamawiac nowe mokki, czyli te pod klienta a nie te z placu? Od 01 września bedą obowiązywac nowe normy, ktorym dotychczasowa mokka juz nie sprosta. Następna generacja juz bedzie raczej typu crossland (oglądałem w piątek....francuska masakra!). Takiej mokki jaką dziś znamy juz nie będzie! Poczytajcie prosze troche w necie...czarno widzę kondycję europejskiej motoryzacji za powiedzmy 2 lata. Opel zamyka 15% salonów, będzie zwalniac ok. 35k pracowników, powraca na rynek rosyjski, bo w EU nie ma szans na rozwój, z powodu eco-terroru musi wdrażać silniki elektryczne (m.in. z tego powodu zaprzestają produkcji mokki, bo ma płytę podłogową nieprzystosowaną do takich rozwiązań). W zamian bedziemy miec do wyboru m.in. crosslanda....tylko francuski księgowy mógł tak spieprzyć środek....tandetny plastik i zero stylu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, coś w tym jest. Mi też w salonie proponowali Mokkę z rocznika 2019 do produkcji bo mi się kolor nie podoba z tych co było w salonie i mam w tej samej cenie co Mokka z rocznika 2018....Zastanawiające...

Nie wiem tylko dlaczego nie można wziąć Mokki z automatem, ale z napędem 4x4...Podobno wersja występuje tylko w manualu....Dziwna sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, salamander napisał:

Dzis zamawiałem nową mokke

Brawo! Focus do ludzi? :D

 

7 godzin temu, ert4 napisał:

nie można wziąć Mokki z automatem, ale z napędem 4x4...Podobno wersja występuje tylko w manualu....Dziwna sprawa....

Bo technicznie jest to nie do zrobienia - skrzynka rozdzielcza nie pasuje do automatu i trzeba by nową skonstruować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ert4 napisał:

Zastanawiam sie jeszcze nad Dacia Duster

Ej, ale prima aprilis dopiero za 2 tygodnie jest...

 

10 minut temu, ert4 napisał:

Czy Mokka X jest lepsza bez watpienia?

Zobacz jakość wykonania wnętrza. Zobacz materiały we wnętrzu. Zobacz design wnętrza. Taki jest obraz jakościowy całości auta... Kilkuletni Duster ma pod zderzakami zgniliznę, bo robiłem kilkuletnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego szukasz. Obecnie czas oczekiwania na dustera wynosi nawet 6 miesięcy. 

Duster jest większym autem ale za to jest tandetny w środku. Szaro, buro i ponuro. Wiele osób sobie chwali za dobra relacje ceny do jakości. Obecnie dustery dostały silniki renault-nissan-mercedes w benzynie o podobnej pojemności co mokka, 1.33 litra i mocy 150 km (w dusterze, bo w renault ma 160 km a w mercedes 163 km) 

Więc silnik ma nowy, inny osprzęt też dobry ale plastiki w środku są słabe. Mokka pod tym względem jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ArKos napisał:

Ej, ale prima aprilis dopiero za 2 tygodnie jest...

 

Zobacz jakość wykonania wnętrza. Zobacz materiały we wnętrzu. Zobacz design wnętrza. Taki jest obraz jakościowy całości auta... Kilkuletni Duster ma pod zderzakami zgniliznę, bo robiłem kilkuletnią.

 

Właśnie widziałem Dacię w środku to rzeczywiście jest tragedia...Jeżeli taka jakość jest pod maską to daje to naprawdę dużo do myślenia...Mimo niskiej ceny...

A mokki po kilku latach nie weźmie zgnilizna pod zderzakami? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności