Skocz do zawartości

Jaki Olej do 1.4T


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wymieniałem przy 2 tyś przebiegu olej fabryczny na serwisowy Dexos2

Moje pytanie dotyczy zamiennika...

 

Po Insigni zostało mi sporo oleju  Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

 

Sprawdzałem parametry i wychodzi na to że są tożsame z olejem wlewanym z ASO,pytanie brzmi..czy można taki olej dolewać....czy raczej sobie podarować i przejść na całkowita wymianę  lub pozostać na ASO... no i jak się to ma do gwarancji.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej ma te same właściwości co zalecany w książce serwisowej, to nie widzę przeciwwskazań do stosowania tego oleju.

Nawet na przeglądzie możesz przyjechać z własnym olejem - byleby odpowiadał specyfikacjom.

Ja przy 2 tyś wymienię, ale właśnie na GM-owski dexos 2 (199 zeta to chyba nie tak dużo z wymianą i filtrem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Dexos-II w silniku. Jednak postanowiłem zmienić olej w skrzyni biegów. Zaleję Fuchs Titan Sintofluid 75W80 zamiast GM 75W85. Powodem jest fakt, że udowodniono, iż fabryczny olej GM nie zabezpiecza łożysk M32, która jest BARDZO wymagająca jeśli chodzi o jakość i stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić olej po przejechanych pierwszych kilku tys. km? Jeżeli tak to po ilu? Póki co nastawiam się na wymianę przy 5 tys. km. Obecnie na liczniku 2300 km i wartość w oczach rośnie  :) Czy powyższa wymiana dotyczy również wymiany smarowidła w skrzyni biegów? Sporo tych pytań wyszło, ale jestem bardzo ciekawy Waszych opinii w jakże ważnym temacie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od napraw skrzyń twierdzą, że na tym oleju okolice 60kkm często zaczynają się problemy.

Poczytać można:

http://forum.opel24.com/topic/70037-olej-a-fakty-i-mity-dotyczace-skrzyni-m20-m32/

 

Co do oleju w silniku: ja wymieniałem przy 1500km i muszę powiedzieć, że zdziwiony byłem. Wypłynęło pod koniec kilka jakby glutów czy coś... Wymiany oleju silnikowego dokonuję co 10kkm i nie interesuje mnie czy auto mocno czy nie mocno eksploatowane.

Olej w skrzyni pomimo, że GM nie zaleca, ja również wymieniam. Nie dość, że na wyższej klasy olej, to jeszcze uważam, że 40-50kkm to czas na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po Insigni zostało mi sporo oleju  Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

Pytanie ile czasu można trzymać tak olej? Nawet producenci po jakimś czasie zalecają kupno nowego- bo się starzeje. Na dolewki bym go osobiście dolał. 199zł za olej+filtr+wymiana w ASO to nie dużo-faktura jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści od napraw skrzyń twierdzą, że na tym oleju okolice 60kkm często zaczynają się problemy.

Poczytać można:

http://forum.opel24.com/topic/70037-olej-a-fakty-i-mity-dotyczace-skrzyni-m20-m32/

 

Co do oleju w silniku: ja wymieniałem przy 1500km i muszę powiedzieć, że zdziwiony byłem. Wypłynęło pod koniec kilka jakby glutów czy coś... Wymiany oleju silnikowego dokonuję co 10kkm i nie interesuje mnie czy auto mocno czy nie mocno eksploatowane.

Olej w skrzyni pomimo, że GM nie zaleca, ja również wymieniam. Nie dość, że na wyższej klasy olej, to jeszcze uważam, że 40-50kkm to czas na wymianę.

 

Ja jeżdżę na Dexos-II w silniku. Jednak postanowiłem zmienić olej w skrzyni biegów. Zaleję Fuchs Titan Sintofluid 75W80 zamiast GM 75W85. Powodem jest fakt, że udowodniono, iż fabryczny olej GM nie zabezpiecza łożysk M32, która jest BARDZO wymagająca jeśli chodzi o jakość i stan oleju.

 

Czy to też dotyczy silnika 1.6 benzyna z skrzynią 5-biegową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności