Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.


HENMAL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość wallahal

Ja mam moduł radiowy w swoim samochodzie, może kogoś to zainteresuje. Namierzania auta po kradzieży po falach radiowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy, już pisałeś o tym...

1500 za montaż plus 80 dych miesięcznie za abonament... Tylko nie wiem za co ten abonament, bo lojack jest uśpiony i aktywowany w przypadku zgłoszenia kradzieży i rozpoczęcia poszukiwań przez specjalne auto. Jestem skłonny zaakceptować kwotę początkową: zakupu i montażu - ale jeżeli moduł jest mój i z niego na co dzień nie korzystam, to dlaczego mam ponosić koszty??

I chyba jeszcze dochodzi jakiś koszt serwisu co jakiś czas, ale tu pewny nie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pupa zbita. Byłem dziś w Opel Delta Chorzów i po wstępnej akceptacji, po chwili serwis wycofał się z montażu odcięcia zapłonu, bo zweryfikowali gdzieś informację i straciłbym gwarancję. Pojechałem więc do Opel Kanclerz Ruda Śl, a tam także (mimo, że 2 tyg. temu telefonicznie potwierdzili taką usluge) odmówili montażu. Co jest? Wszyscy nagle nabrali obrzydzenia do odcinania zapłonu? Będę szukać dalej, ale jakoś słabo to widzę. A po wpisach ArKos'a przekonałem się, że to najlepsze, najtańsze i trudne do obejscia (bo niestandardowe) zabezpieczenie. ASO przekonuje mnie do blokady skrzyni biegów, ale jak na YT widziałem jak gość szybko odjeżdza autem z taką blokadą to aż mi ręcę opadły. To ja w innym aucie prawie codziennie męczę się z zapinaniem, odpinaniem tej blokady w nadzieji, ze złodziej nie ma kluczyka i będzie męczyć się jeszcze bardziej - a okazuje się, że on to potrafi obejść szybciej niż ja klucze z kieszeni wyciągnę. Ciekawe czy jakiś elektryk tego nie potrafi założyć tak by przy przeglądach żadne ASO się nie zorientowało, że mam blokadę? Jak coś wykombinuję dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie takie coś zamontować - nie będzie generować błędów, można zrobić wyłącznik serwisowy aby serwis ASO nie zorientował się w istnieniu tego zabezpieczenia. Pozostaje jedynie kwestia gwarancji.

W mojej ocenie to kalkulacja ekonomiczna: odcięcie 200zł, blokada 800zł. Więcej zarabia się na blokadzie, a czas montażu na oba urządzenia zbliżony.

 

 

 

EDIT

Właśnie wymyśliłem, jak zamontować taką blokadę nie tracąc gwarancji, czyli nie ingerując mechanicznie w oryginalną instalację samochodu. WSZYSTKO odbywa się na zasadzie wepnij/przepnij bez cięcia jakiegokolwiek przewodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kradzież, to wandalizm. W takich przypadkach lepiej nie złapać sprawcy na gorącym uczynku. Ja chyba bym sobie narobił kłopotów, bo bym nie wytrzymał i krzywde takiemu wandalowi zrobił (albo on mi, jak okazałby się mocniejszy). Tak czy owak na taki widok to każdy facet by wyszedł z siebie! Oby nas to nigdy nie spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wallahal

Tak wiemy, już pisałeś o tym...

1500 za montaż plus 80 dych miesięcznie za abonament... Tylko nie wiem za co ten abonament, bo lojack jest uśpiony i aktywowany w przypadku zgłoszenia kradzieży i rozpoczęcia poszukiwań przez specjalne auto. Jestem skłonny zaakceptować kwotę początkową: zakupu i montażu - ale jeżeli moduł jest mój i z niego na co dzień nie korzystam, to dlaczego mam ponosić koszty??

I chyba jeszcze dochodzi jakiś koszt serwisu co jakiś czas, ale tu pewny nie jestem...

Z serwisem też nie jestem pewien, na razie nie korzystałem i nie pytałem. Co do abonamentu to pewnie chodzi o pokrycie kosztów w razie poszukiwania. Zresztą chyba nie ma tego typu firmy, która da urządzenie bez abonamentu, musza mieć jakieś zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności