Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.


HENMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% nie ma dostępu od wnętrza auta. Jeszcze raz dokładnie sprawdziłem pod siedziskami odchylałem wyładzinę pod nimi wymacywałem pod nogami przy tylnych siedziskach i nie znalazłem dostępu. Mam prośbę, jak masz jakieś kontakty z servisem to zapytaj o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie obejrzałem od spodu zbiornik paliwa i stwierdziłem, że nad miejscem gdzie jest pompa paliwa jest cała blacha na której położone są siedziska. Jest to idiotyczne rozwiązanie. Aby dostać się do pompy trzeba demontować tłumik z rurą wydechową, odłączyć przewody paliwowe i wymontować zbiornik paliwa - chyba głubszego rozwiązania nie można było wymyśleć. W przyszłości gdybym potrzebował np. wymienić pompę to prościej byłoby wycąć otwór pod siedziskiem. Pozdrawiam wszystkich na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję: znalazłeś przy korytku 3 szare przewody. Weź szpilkę i wkłuj się w ten najgrubszy szary. Żarówka w oprawce i jeden koniec do masy a drugi do szpilki. Po włączeniu zapłonu żarówka powinna się na chwilkę zaświecić, a podczas kręcenia i po odpaleniu powinna świecić ciągle. Jeśli tak będzie to jest to zasilanie pompy. Można go ciachnąć i spróbować odpalić. Silnik po przecięciu przewodu pompy powinien zapalić ale zgaśnie po kilku sekundach i już nie odpali (wypali to co w przewodach i kaplica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość wallahal

Ciekawy wątek. Też szukam jakiegoś dobrego sposobu na wypadek kradzieży ale niestety mam prawie zerowe pojęcie o montowaniu czegokolwiek samodzielnie w samochodzie. Ale może podrzucę znajomemu mechanikowi opisane tu pomysły, może coś wykombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Na dniach odbieram mokke i zainspirowany tym tematem chciałem u dealera założyć odcięcie zapłonu. Dostałem informację, ze skoro mam system on-star to nikt auta nie ukradnie, bo jest namierzanie auta przez GPS. Jestem sceptyczny co do takich wniosków. Nie ma przecież 100% zabezpieczenia i nawet on-star nie pomoże. W najlepszym wypadku znajdę auto już pocięte (serce by mi pękło)

Ale jak pisałem wyżej dopiero odbieram auto, więc doświadczenia nie mam. Proszę o opinie. Co o tym sądzicie? Czy faktycznie immo, autoalarm (i tak go chyba wyłącze, bo kto dzisiaj zwraca uwagę na ryczące auto? A sam przy nim spać nie będę) i on-star to wystarczające zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności