Skocz do zawartości

2018r Mokka X 1.4 120km Brak mocy przy ruszaniu


Karolp

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ruszania  zauważyłem brak mocy, dopiero gdy obroty są koło 2000 samochód przyspiesza z impetem jakby włączyła się turbina. Problem ten występuje gdy chcę szybciej ruszyć na skrzyżowaniu lub pod górkę, puszczam sprzęgło gaz do dechy i przez sekundę brak reakcji, czuć jakby wibracje na silniku jakby miał jakieś luzy na poduszkach, dopiero gdy obroty wzrosną jest nagłe przyspieszenie, jedyną opcją by samochód płynnie z impetem ruszył jest jazda na tzw półsprzęgle.

Przy zmianie biegów 1.2 przy obrotach poniżej 2000 czuć jakby szarpnięcie niema płynności.

Przy obrotach ponad 2000 niema żadnych problemów na 2 biegu idzie jak burza, przyspieszenie bardzo dobre,na innych biegach wszystko ok.

Czy przypadkiem EGR nie jest do czyszczenia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde myślałem że jest, więc co to może być.

 

Przebieg 25tyś, olej wymieniany co roku, filtr powietrza wymieniłem w grudniu, świece są od nowego, błędy się nie wyświetlają.

Mam gwarancję wykupioną na 5 lat, może umówić się na hamownię, wykres powinien pokazać brak przyspieszenia i nagły skok mocy jakby turbina się załączyła.

Co według pana może być nie tak.?

A może sprzęgło niedomaga? Żeby dynamiczniej ruszyć muszę wolniej puszczać sprzęgło a więcej gazu dodawać wtedy wszystko jest idealnie, są większe obroty i idzie jak burza, tylko dla sprzęgła to nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. W serwisie w Białymstoku stwierdzili że żaden błąd się nie wyświetla więc wszystko jest ok, serwisant zamiast sprawdzić samochód w ruchu miejskim przejechał się po placu i stwierdził że jest ok, no k....a myślałem że go...

Dodatkowo przy zmianie biegów  z 1 na 2 i na 3 zaczęło bujać samochodem nie można płynnie jechać, oraz bardzo widoczny brak mocy przy ruszaniu pod górkę, wcześniej tego nie było.

Co sądzicie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.06.2021 o 01:54, Karolp napisał:

Podczas ruszania  zauważyłem brak mocy, dopiero gdy obroty są koło 2000 samochód przyspiesza z impetem jakby włączyła się turbina.

 

W dniu 21.06.2021 o 01:54, Karolp napisał:

Problem ten występuje gdy chcę szybciej ruszyć na skrzyżowaniu lub pod górkę, puszczam sprzęgło gaz do dechy i przez sekundę brak reakcji,

czuć jakby wibracje na silniku jakby miał jakieś luzy na poduszkach, dopiero gdy obroty wzrosną jest nagłe przyspieszenie,

jedyną opcją by samochód płynnie z impetem ruszył jest jazda na tzw półsprzęgle.

 

Przy obrotach ponad 2000 niema żadnych problemów na 2 biegu idzie jak burza, przyspieszenie bardzo dobre,na innych biegach wszystko ok.

 

KarolP.

Dynamiczne ruszanie z obrotów poniżej 2000 obr/min, puszczenie sprzęgła i gaz w podłogę? W silniku R4 o małej pojemności? Łojezzzzu....

To jak już ruszysz i puścisz całkowicie sprzęgło to do jakich obrotów Ci spada 1500? 1200? I wtedy gaz w podłogę i z tych obrotów oczekujesz, że będziesz miał dynamikę przy ruszaniu?

Ciekawe kiedy wykończysz koło dwumasowe??? Bo ja obstawiam, że przy takim stylu ruszania właśnie ono pokazuje że ma dość.

 

Odkąd jeżdżę autami z kołem dwumasowym puszczam sprzęgło płynniej podczas zmiany biegów 2-3-4-5-6 niż dawniej, inaczej często pojawia się silne szarpnięcie po takim szybkim wysprzęgleniu.

Szczególnie przy downshifcie... 6-5-4-3-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności