Skocz do zawartości

Automatyczne włączanie się świateł dziennych


Gość MATI741

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

We wtorek jestem umowiony w ASO,zobaczymy co powiedza. Z tym czujnikiem to wszystkie ostatnie modele opla maja ten sam problem. Na forum astry jest m.in o tym sporo i niestety,aso ogranicza sie do wgrania nowego softu co nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw (pewnie nie tylko ja) jaki będzie efekt tej wizyty w ASO. Bo przyznam że to drażni.

Uważam że ten system jest nadwrażliwy. Lekki cień i natychmiast załącza światła mijania. Najgorsze jest to że zmienia podświetlenie wyświetlacza (przełącza na tryb nocny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,tak jak wiekszosc sie domysla,ASO nic nie poradzilo. Godzinka grzebania,diagnostyka i tyle. Kierownik serwisu stwierdzil ze nie ma opcji ustawien tego czujnika i nie wierzy w jakiekolwiek "uczenie" tego czujnika,bo to tylko elektroniczna czesc,bez modulu pamieci. Trzeba z tym zyc niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Również odkopię temat - po kilku miesiącach jazdy i obserwacji mam wrażenie, że na pracę automatyki świateł dziennych w Mocce ma wpływ... godzina i pora roku.

Przykład z początku lutego: było jakoś przed 16, jeszcze słońce widoczne i dawało sporo światła, a jednak wystarczyło minąć kilka drzew i czujnik włączał mijania (po to, aby zaraz znów wrócić do dziennych...). Wczoraj jazda około godziny 9, subiketywnie o wiele mniej światła bo pochmurny dzień, a jednak cały czas było na dziennych, także przejeżdżając przez las. Obecnie jadąc nawet o 18 w podobnych warunkach jak w lutym też tak mam.

Nie wiem czy to trafna diagnoza, ale coś takiego zaobserwowałem. Nie  mamy oczywiście "w oku" czujnika intensywności światła, może jest go wyraźnie więcej niż było wtedy w lutym, ale jednak całą zimę, niezależnie od warunków, czujnik dużo częściej przechodził na mijania i moim zdaniem, coś tu jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mam taki trik ze jak wsiadam to start stop i auto swiatel w ciagu dnia wylaczam,bo wkurza mnie ciagla zmiana,poza tym zarowki tez chyba tego nie lubia. Pozostaje temat wyswietlacza,bo ten mimo wylaczenia "auto" dalej zmienia jasnosc,no i nic nie widac. Takie dzialanie tych swiatel w aucie za ponad 80tysi to jest dramat,tak jak podlokietnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Macie jakieś nowe info w tym temacie? Może Ten czujnik zmierzchu gdzieś się ubrudził? Ostatnio było pięknie słońce a jednak światło było 'krótkie' a wyświetlacz ciemny i ledwo co na nawigacji udało się dostrzec... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyzwyczaiłem, że Mokka ma to fabrycznie schrzanione 😑 Teraz praktycznie cały dzień auto jeździ mi na światłach mijania, tryb dzienny załącza się nader rzadko. Ja sądzę, że jest fabrycznie ustawiony uśredniony pomiar jasności w polu widzenia [edit]czujnika[/edit] na sztywno. Jeśli wartość zmierzona spadnie poniżej poziomu X to auto włącza tryb nocny i już. Widzę nowoczesne fury na św. dziennych gdy ja jadę na św. mijania, ale widzę również nowoczesne fury na światłach mijania. Więc to zależy jak sobie to dany producent zrobił. Pewnie to wynika z kolejnego genialnego unijnego "wynalazku".

A to co mnie naprawdę wkurza to przyciemnianie wyświetlacza w dzień. To jest schrzanione absolutnie-definitywnie-bezdyskusyjnie na maksa 👿 To wymyśliła jakaś fujara. Chyba tego w ogóle nie testowali bo przecież to się w głowie nie mieści żeby takie coś mogło się znaleźć w egzemplarzach aut dostarczanych na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby pomóc kalibracja czujnika zmierzchu.

Skoda sobie to fajnie wymyśliła, bo w menu radia masz możliwość wyboru czułości czujnika zmierzchu pomiędzy BARDZO CZUŁY, ŚREDNI i NISKI. Tu niestety nadopiekuńcze to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności