Skocz do zawartości

Mokka 1.4T -fabryczne LPG


Gość Jackof

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie tak. motowalem kilka wielozaworow i w praktyce zalezy od butli/wielozaworu/ wypoziomowania butli itd i czasem wymaga wrecz "doregulowania" przez podgiecie plywaka. Dlatego pytam kogos  kto uzywa fabrycznej instalki - wchodzi bardziej 33 czy 38 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

Mój problem z mokką (1.4T + fabryczny gaz) polega na tym, że nie chce się przełączyć na gaz ani w trybie auto, ani ręcznym. Autko na gwarancji, ale co z tego jak serwis nie ma  żadnego sensownego pomysłu. Na pierwszej wizycie wyczyszczono zaworek- niestety nie pomogło. Na drugiej wizycie dowiedziałem się, że to moja wina, bo pewnie tankuję kiepski gaz (orlen).

Czy ma ktoś jakieś pomysły, lub może polecić jakiś godny serwis (jestem z Wrocławia).

Czy mogę podpiąć się do sterownika gazu laptopem i podejrzeć jakieś wejścia/wyjścia, procedury, warunki?

Czy może to być wina czujnika poziomu gazu, lub temperatury

 

Dodam, że przebieg autka około 10k km. Po przełączeniu się na gaz autko chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widocznie jakiś parametr nie został spełniony aby sterownik przełączył na lpg,  np. czujnik temp. ma wskazania z kosmosu, lub mapsensor.

Może jakaś dziurka na przewodzie podciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój problem z mokką (1.4T + fabryczny gaz) polega na tym, że nie chce się przełączyć na gaz ani w trybie auto, ani ręcznym. Autko na gwarancji, ale co z tego jak serwis nie ma  żadnego sensownego pomysłu. Na pierwszej wizycie wyczyszczono zaworek- niestety nie pomogło. Na drugiej wizycie dowiedziałem się, że to moja wina, bo pewnie tankuję kiepski gaz (orlen).

Czy ma ktoś jakieś pomysły, lub może polecić jakiś godny serwis (jestem z Wrocławia).

Czy mogę podpiąć się do sterownika gazu laptopem i podejrzeć jakieś wejścia/wyjścia, procedury, warunki?

Czy może to być wina czujnika poziomu gazu, lub temperatury

 

Dodam, że przebieg autka około 10k km. Po przełączeniu się na gaz autko chodzi dobrze.

Witam !!!

Moja Mokka ma 3 lata i przejechane 31000 na LPG . Gdy auto kupiłem często bawiłem się przyciskiem lpg i zauważyłem że jak się często w krótkich odstępach czasu wciska przycisk przełącznika LPG komputer głupieje i właśnie raz przełączał raz nie ( też myślałem że to usterka). Odkąd nie ruszam przycisku lub robię to sporadycznie auto pracuje idealnie. Fabryczna instalacja LPG w naszych autach jest dedykowana i powiązana z kompem auta i obsługiwana przez ponoć specjalny program ? Dlatego myślę, że jeśli masz usterkę to tylko ASO ma oprogramowanie do naszej instalacji. Możesz jeszcze zadzwonić do serwisu Landi Renzo (taką fabryczną mamy instalację ) i zapytaj czy są w stanie i mają oprogramowanie aby ustawić fabryczną instalację. Pytałem w ASO opla we Wrocławiu na Muchoborskiej, to twierdzili że tylko ASO ma oprogramowanie do instalki - jak jest faktycznie nie wiem ? może ArKos coś podpowie ? Moja Mokka, jak na razie na fabrycznej instalacji sprawuje się rewelacyjnie i nie ma żadnej różnicy na którym paliwie jadę i do tej pory żadnej usterki nie miałem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

ArKos mam pytanie. Przez przypadek rozmawiałem z gazownikiem  i powiedział , że w naszych fabrycznych instalacjach jest zabezpieczona centralka i Tylko ASO może diagnozować usterki i dokonywać regulacji i że nawet serwisy Landi Renzo nie mają do nich dostępu. Bardzo proszę wyjaśnij jak to jest naprawdę i czy można taką instalację serwisować poza ASO ?

Z góry dzięki.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności