Skocz do zawartości

Mokka 1.4T -fabryczne LPG


Gość Jackof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Piszę o moim przypadku ponieważ może pomóc innym w diagnozie i ustaleniu przyczyny delikatnego poszarpywania silnika na LPG . Kolega miał wcześniej takie objawy w Astrze J z LPG i twierdził że to świece.  Gdy moja mokka zaczęła poszarpywać na LPG (na benzynie też się zdarzało)  stwierdziłem że czas wymienić świece . Po ściągnięciu cewki zapłonowej okazało się że zaśniedziałe i powypalane są styki w cewce i na sprężynkach w fajkach cewki, które łączą cewką z świecą . Uszkodzenie ( wypalenie styków ) wystąpiło na pierwszym i ostatnim cylindrze. Mechanik stwierdził że to cud że auto jeszcze jeździło i powiedział że prawdopodobnie była wadliwa cewka lub zanieczyszczone styki w czasie montażu cewki . Skończyło się na tym, że musiałem oprócz świec kupić nową cewkę (świece 180 zł i cewka 500 zł ). Po wymianie śmiga jak nowe. Szkoda tylko że takie usterki występują przy przebiegu 30000km i trzech latach.

Foty wypalonej sprężynki z fajki ( wypalonych styków cewki nie dało się sfotografować ). 

( ArKos może ten post powinien być zamieszczony w dziale usterki ? - sory )

Pozdrawiam !!!  

post-9-0-95614700-1513197466_thumb.jpg

post-9-0-43032200-1513197480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest po 60kkm ale dla benzyny. LPG co 30kkm.

Pytałem o to u siebie w ASO. Twierdzą, że 60kkm z powodu tego, że stosują platynowe świece. Kierownik serwisu grzebał przy mnie w komputerze w trakcie rozmowy i to sprawdzał. 

Podobno standartowy interwał dla 1.4T na tych platynowych świecach to 120kkm.

 

Hm... i jak to teraz rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę zawsze na kartę przeglądów. Poza tym niejednokrotnie ludzie przekonywali się, że na LPG wszystko zużywa się szybciej. Czy platynowe, czy irydowe - dla mnie to tak jak z wymianą oleju: 30kkm na oleju to zabójstwo dla silnika, a zalecają... Jak uważasz, tak zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę zawsze na kartę przeglądów. Poza tym niejednokrotnie ludzie przekonywali się, że na LPG wszystko zużywa się szybciej. Czy platynowe, czy irydowe - dla mnie to tak jak z wymianą oleju: 30kkm na oleju to zabójstwo dla silnika, a zalecają... Jak uważasz, tak zrobisz.

ArKos.

 

Ja jadę do serwisu i pytam, jak widzę, że coś kręcą to szukam w internecie. Pytam osoby, które wiedzą, czyli np Ciebie. Za każdą cenną informację od praktyka i uznanego mechanika jestem wdzięczny.

 

Np jeśli chodzi o olej to zlecam wymianę co 15 tys czym oczywiście wywołuję uśmiechy w ASO ale tu kieruję się własną logiką i tym, że nowo kupiony samochód ma mi posłużyć jak najdłużej a w oleje zmieniane co 30kkm po prostu nie wierzę.

W Zafirze 1.9CDTI to mogłem się bawić w wymianę co 30kkm bo uważałem, ze to i tak pancerny "fiatowski" silnik. Ale tu? Całe to 1.4T jest w mojej opinii delikatniutkie i wymaga o wiele więcej troski i dbałości.

 

Świece mi wymienili po 60kkm, Niby nie zauważyłem żadnych problemów przed ich wymianą ale w okolicach 60kkm zaczęły się jakieś poszarpywania, nierówna praca, ćwierć sekundowe szarpnięcia, straty mocy przy mocnym, dynamicznym przyspieszaniu itd. Koniec końców wymienili listwę wtryskiwaczy po 89kkm. A teraz szykują się do wymiany mapsensora. Co dalej wyjdzie, cholera wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest to o czym piszę. I pisałem już wielokrotnie.

To, że producent zaleca to jedno, a stan faktyczny to drugie.

Opel nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów. Dokładnie te same skrzynie montowano w Chevrolecie (np. D16 5-biegowa występująca w Mokce 1,6) i Chevrolet zaleca wymianę co 60kkm.

Cuda jakieś? Ta sama skrzynia i tu trzeba tu nie trzeba?

To co piszę znajduje poparcie w reakcji pracowników serwisu :

 

 jeśli chodzi o olej to zlecam wymianę co 15 tys czym oczywiście wywołuję uśmiechy w ASO 

 

Zleć wymianę oleju w skrzyni biegów, to dopiero zobaczysz reakcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Około miesiąc temu kupiłem Mokkę z lpg. Do dnia dzisiejszego zrobiłem 1600 km. Dziś zatankowałem gaz (zawsze tankuję na Orlenie) i jakie było moje zdziwienie , kiedy zobaczyłem ,że silnik nie przełączył się na lpg. Nie pomogło wyłączenie zapłonu, ponowne uruchomienie, włączenie zasilania na benzynę i odwrotnie. Po uruchomieniu silnika przycisk "lpg" miga kilka sekund i gaśnie. Może Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektron1234

Nie chcę cie martwić kris02 ale problem powróci. Temat dosyć szeroko opisywany w poście: Mokka 1,4T+LPG i koszmar nie przełączania się na LPG przy zimnym silniku.

Dodam od siebie że moje auto od lutego jest po gwarancji. I pierwsze co zrobiłem to udałem się do serwisu, który od lat zajmuje się instalacjami LR. Wymienili mi wadliwy zawór i póki co problem zniknął.  

Przy okazji serwisant potwierdził, że nie ma dostępu do autoryzowanego oprogramowania. Na chwilę obecną. Na wszystkim trzyma łapę GM a LR jest związane umową i nie udostępniają. Czyli serwisowanie tylko w ASO. To co boli nasze pojazdy to usterka mechaniczna i jakość paliwa. Obojętnie gdzie tankujesz. Dla zainteresowanych mogę zrobić foto tego co mi wyjęli. Co włożyli nie widziałem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności