Skocz do zawartości

Pytanie do właścicieli Opel Mokka.


Gość marek1008

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Kombinuję powoli, jak wyhaczyć w dobrej cenie używaną Mokkę dla córki...

Zazdroszczę Oli, supertatę ma :D Będziesz pisać 2x więcej postów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Nie jestem jeszcze posiadaczem Mokki ale planuję zakup Mokki X. Wybrałem Mokkę X z silnikiem 1,4 w wersji Elite. Dodatkowo kamera cofania + pakiet biznesowy w którym jest między innymi system dodatkowego elektrycznego ogrzewania w systemie nawiewu powietrza Quick Heat. W związku z tym mam pytanie do posiadaczy Mokki którzy korzystają z tego systemu. Jak działa w praktyce czy przy minusowych temperaturach i zamarzniętych szybach od razu mamy nawiew ciepłego powietrza na szyby i szybkie odmrożenie bo standardowo wiadomo że ciepłe powietrze mamy dopiero po nagrzaniu silnika. Drugie pytanko czy to dodatkowe ogrzewanie możemy włączać i wyłączać jakimś przełącznikiem czy włącza się automatycznie przy ustawieniu ciepłego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Na panelu jest przycisk ogrzewania przedniej szyby. Quickheat to elektryczna grzałka, przez którą dmuchane powietrze wylatuje ogrzane na szybę i praktycznie natychmiast rozpoczyna się proces jej oczyszczania.

Ja tak postępując uzyskuję niemal natychmiast ciepłe powietrze z kratek przy słupkach A. To normalne zachowanie, czy po prostu teraz dowiaduje sie o posiadaniu quickheat?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos dzięki za info. Jeśli dobrze zrozumiałem grzałka Quickheat włącza się  automatycznie tylko przy ogrzewaniu przedniej szyby i nie ma możliwości jej manualnego uruchomienia przy zmianie kierunku nawiewu np. do szybkiego nagrzania wnętrza auta.

Jak spisuje się w waszych Mokkach opcja podgrzewane fotele + kierownica. Szybko się nagrzewają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos dzięki za info. Jeśli dobrze zrozumiałem grzałka Quickheat włącza się  automatycznie tylko przy ogrzewaniu przedniej szyby i nie ma możliwości jej manualnego uruchomienia przy zmianie kierunku nawiewu np. do szybkiego nagrzania wnętrza auta.

Jak spisuje się w waszych Mokkach opcja podgrzewane fotele + kierownica. Szybko się nagrzewają?

BARDZO szybko .tej tzw zimy jeszcze nie grzałem ale tamtej zimy to aż byłem zdziwiony że tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele na maksymalnym ustawieniu czyli trzecia kreska to bardzo szybko, kierownica troszkę dłużej czyli około 4-5 minut już czuć ciepło.

 

BARDZO szybko .tej tzw zimy jeszcze nie grzałem ale tamtej zimy to aż byłem zdziwiony że tak szybko

Fotele materiałowe czy skóra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności