Skocz do zawartości

Pytanie do właścicieli Opel Mokka.


Gość marek1008

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na 20 km spisuje się tak samo jak 200 km , chyba że się popsuje :)

Przed kupnem robiłem jazdę testową 1,4, wybrałem z 1,6 i w sumie do tej pory nie wiem dlaczego zdecydowałem się na taką, chyba dlatego. że w zasadzie mi się nigdzie nie śpieszy. Jeżeli używałbym samochodu często i na długich trasach to decyzja mogłaby być inna.

Dokładnie zgadzam się Tobą fsw. Mnie również się nie spieszy :) i większość tras to ok 10 km w jedną stronę, ale nie przesadzajmy 1.6 wcale nie jest zawalidrogą wg mnie jeździ ok zarówno w mieście jak i na autostradzie. Ja od początku wybrałem 1.6 benzyna i nie żałuję. Myślę, że prostota tego silnika (brak turbiny, dwumasy) i mniej delikatna  skrzynia biegów w perspektywie czasu będzie na plus, a myślę kilka lat pojeździć mokką.Zależy kto ile i na jakie trasy jeździ i jakim budżetem dysponuje przy zakupie to taki wybiera. 1.6 na pewno ma swoje wady, ale 1.4 t  też chyba nie jest idealną konstrukcją. A do  "Muzykant" jeśli brakuje ci mocy i uważasz , że masz ubogie wyposażenie to zmień na 1.4t jak masz możliwość. Pozdrawiam zadowolony posiadacz Mokka 1.6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się Tobą fsw. Mnie również się nie spieszy :) i większość tras to ok 10 km w jedną stronę, ale nie przesadzajmy 1.6 wcale nie jest zawalidrogą wg mnie jeździ ok zarówno w mieście jak i na autostradzie. Ja od początku wybrałem 1.6 benzyna i nie żałuję. Myślę, że prostota tego silnika (brak turbiny, dwumasy) i mniej delikatna  skrzynia biegów w perspektywie czasu będzie na plus, a myślę kilka lat pojeździć mokką.Zależy kto ile i na jakie trasy jeździ i jakim budżetem dysponuje przy zakupie to taki wybiera. 1.6 na pewno ma swoje wady, ale 1.4 t  też chyba nie jest idealną konstrukcją. A do  "Muzykant" jeśli brakuje ci mocy i uważasz , że masz ubogie wyposażenie to zmień na 1.4t jak masz możliwość. Pozdrawiam zadowolony posiadacz Mokka 1.6 :)

U mnie dokładnie tak samo. Wybrałem Mokka 1.6. W większości jazda po mieście, krótkie trasy. Różnica w cenie do 1.4T była wtedy ok. 15000zł. Przed zakupem jazda próbna obydwoma modelami. Różnica w przyśpieszeniu po zmianie biegu jakaś kolosalna nie była. Mam już swoje lata i pisk opon, trochę większa moc nie imponuje mi. Tak, że każdemu, co kto woli. A kilkanaście tysięcy zostało w kieszeni. Dla mnie spora kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie o przycisk ogrzewania przedniej szyby. Nie posiadam żadnego pakietu zimowego czy biznesowego. Posiadam przycisk ogrzewania przedniej szyby czy to znaczy że posiadam system nawiewu powietrza Quick Heat. W wykazie wyposażenia nie ma mowy o systemie nawiewu. Jedynie pakiet komfortowy, elektryczny bez szczegółów co zawierają.

Witam, obecnie w konfiguratorze na stronach opla system quick hat wystepuje w pakiecie biznesowym. Takowy pakiet posiadam więc i system podgrzewania też pewnie jest, kurcze rok mam juz auto i teraz na to wpadłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności